tv3.lv

Jānis no Trikātas saņem sodu par sen pārdotu automašīnu

Trikātas pusē dzīvojošais Jānis pirms diviem gadiem savu automašīnu atstāja auto tirgotājiem kā pirmo iemaksu, taču nu šogad viņš saņēmis soda kvītis no Dānijas un Vācijas, kur viesojies jaunais automašīnas īpašnieks.

2020. gada 14. oktobrī 15:27

Jānis maijā kā dzimšanas dienas sveicienu no Dānijas saņēma soda kvīti par automašīnas novietošanu nelielā Kopenhāgenas piepilsētā. Soda lielums – 105 eiro, kas pakāpeniski palielinājās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis ar iesniegumu vērsies gan Valsts policijas Valmieras iecirknī, gan vērsies arī pie CSDD. Saņemtajās atbildēs norādīts, ka sistēmā redzams automašīnas pārdošanas fakts un Jānis vairs neesot spēkrata īpašnieks. Saņemot dokumentus no Jāņa, dāņu stāvvietas uzraugi rimušies, taču nu kauja bija jāuzsāk vēl vienā frontē.

Pēc pāris nedēļām Jānis saņēma paziņojumu no Vācijas, ka viņa jāapmaksā sods, jo pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu. Atsūtītajā soda kvīti redzams arī automašīnas vadītājs, kas nebūt nelīdzinās Jānim. Bijušais automašīnas īpašnieks ir neizpratnē par to, ka CSDD trešajām pusēm norāda, ka viņš ir automašīnas īpašnieks, kaut spēkratu pirms nodošanas placim noņēmis no uzskaites.

Jānis
Neizpratnē par saņemtajiem sodiem

Saņemtajā sodā norādīts manas iepriekšējās automašīnas reģistrācijas numurzīme. Sods bija 20 eiro, kas pakāpeniski pieauga. Man ir jāalgo tulks, lai iztulkotu saņemto sodu, tad jāraksta atbilde, kas atkal jātulko. Kāpēc man tas ir jādara? Kāpēc CSDD trešajām personām sniedz informāciju par mani, ja vairs neesmu automašīnas īpašnieks? Nākošreiz automašīna ilgstoši tiks atstāta stāvlaukumā, policija pārbaudīs mašīnu un no bagažnieka izripos galva. Pēdējais īpašnieks esmu es, tad Interpols, sadarbojoties ar Valmieras policiju, mani šeit sašnorēs un aizvedīs prom.

Pēc Bez Tabu iesaistīšanās Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbinieki ir sazinājušies ar Vācijas kolēģiem un Jāņa sniegtā informācija liecina, ka arī šis sods ir atcelts.

Ieva Bērziņa
CSDD pārstāve

Vācijas puse ir nenoteiktā kārtībā paprasīju informāciju, kas ir transportlīdzekļa īpašnieks. Mūsu reģistrā var redzēt, ka transportlīdzeklis ir pārdots Lietuvas pilsonim. Neprecīzi pieprasīta informācija no CSDD reģistra. Piemēram, paprasa, kāds tev ir vārds, bet nepavaicā uzvārdu, personas kodu. Sniegta tā informācija, ko Vācijas puse prasījusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs šo gadījumu sauc par īpatnēju. “Tas ir tas pats, ja kādai mašīnai noņemtu numurzīmes un pieliktu savai mašīnai,” raidījumam Bez Tabu norāda Kulbergs. Jaunais automašīnas īpašnieks spēkratu piecu dienu laikā pēc iegādes tā arī nav reģistrējis. Ļoti iespējams, ka Lietuvas pilsonis pārvietojas arī bez derīgas tehniskās apskates un obligātās apdrošināšanas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm