“Jau trīsreiz mēneša laikā!” Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

2021. gada 12. oktobrī 19:43

Neapstājoties pieturā, pasažieru pārvadātāja “Nordeka” šoferi vairākkārt Bauskas šosejas malā atstājuši 12 gadus vecu bērnu, tādējādi krietni apgrūtinot viņam nokļūšanu skolā. Bērna māte vaino šoferus nolaidībā.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Ķekavas novada iedzīvotāja Anita, kuras atvase, sākot no šā mācību gada, mācās skolā Bauskā. Tā kā bērna sekmes ir ļoti labas, lūkojuši pēc labas skolas, un tuvākās ir vai nu Rīgā, vai Bauskā. Ģimene nospriedusi, ka saprātīgāk mērot ceļu līdz Bauskai.

Katru darbdienu rītu 12 gadus vecais bērns ierodas pieturā “Pagrieziens uz Pļavniekkalnu” uz Bauskas šosejas, kur plkst. 6.32, kā noteikts kustības sarakstā, jāpiestāj “Nordeka” autobusam. Tomēr jau trīs reizes bērns palicis pieturā, jo autobusu šoferi tajā nepiestāja.

Anita
vaino autobusu šoferus nolaidībā

Ierodas pieturā jau 15 minūtes agrāk, ja nu gadījumā autobuss atbrauc ātrāk. Pirmajā nedēļā viss bija ļoti labi, bet vēlāk šoferis neapstājās. Mazā zvanīja un raudot prasīja, ko darīt. Tēvs, protams, skrien pakaļ bērnam uz pieturu un ved, jo ar nākamo autobusu uz pirmo stundu nevar paspēt. Līdz ar to vīrs arī kavē darbu.

Rītos, kad autobuss pabrauc garām pieturai, neuzņemot salonā bērnu, ģimenei nākas pārplānot dienas gaitas, lai pašu spēkiem nogādātu bērnu Bauskā, jo nākamais autobuss pieturā piestāj pēc teju pusotras stundas.

Anita
vaino autobusu šoferus nolaidībā

Nākamā reize, kad šoferis atkal neapstājās, bija pēc divām nedēļām. Zvanīju uz “Nordeka” Bauskas filiāli, ziņoju dispečerei par šo. Atbildēja, ka parunās ar šoferiem un noskaidros, kas par lietu, bet pēc tam tas notika vēlreiz, 4. oktobrī. Bērns atkal palika pieturā, lai gan pat spīdināja lukturīti, cēla roku! Mazā atkal zvanīja, vīrs skrēja vest uz skolu. Arī mana kolēģīte, kura brauc uz darbu no Baložiem, sūdzas, ka vairākas reizes bijušas problēmas tieši ar “Nordeka” šoferiem. Kavēt skolu mans bērns nevar, tas jau nav attaisnojums, ka autobuss neapstājas. Katru rītu sēžam un gaidām, vai būs zvans no bērna. Mēneša laikā jau trīs reizes tā noticis!

Par bērna atstāšanu pieturā “Bez Tabu” informēja Autotransporta direkciju, pārvadātāju uzraugi pieprasījuši paskaidrojumus pārvadātājam “Nordeka”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lilita Pelčere
Autotransporta direkcijas pārstāve

Pārvadātājs mums atsūtījis video ierakstu, kurā redzams, ka autobuss pabrauc garām pieturai, bet tumšā laika dēļ diemžēl pieturā neviens nav redzams.

Pieminēto videoierakstu nedz Autotransporta direkcija, nedz “Nordeka” neuzrādīja raidījumam “Bez Tabu”. Mazā pasažiera māte ar raidījuma starpniecību gan pauda neizpratni, kā šoferis var nepamanīt cilvēku pieturā. Pamanīt palīdzētu ātruma samazināšana pirms pieturas, uzskata bērna māte. Arī Autotransporta direkcijā aicina šoferus būt vērīgākiem.

Lilita Pelčere
Autotransporta direkcijas pārstāve

Viņam ir jāpārliecinās, vai pieturā patiesi neviena nav, tas gan. Esam aicinājuši pārvadātāju atkārtoti atgādināt un izrunāt ar šoferiem šo situāciju, lūgt, lai, tuvojoties pieturai, šoferi samazina ātrumu un pārliecinās, vai pieturā tiešām neviena nav. Mēs aicinām šādās situācijās vienmēr vērsties pie mums [Autotransporta direkcijā]. Mēs vienmēr uzrunāsim pārvadātājus. Gadījumos, ja autobusu vadītājs nepamatoti neuzņem pasažieri, mums ir tiesības piemērot līgumsodu.

Šoferu rīcību raidījumam “Bez Tabu” rakstveidā skaidroja arī pārvadātāja “Nordeka” priekšniecība.

“Nordeka” skaidrojums

Saskaņā ar šofera skaidrojumu viņš bērnu pieturā nav redzējis. Autobusa vadītājs par šo gadījumu ir informēts, tāpat informācija, ka, braucot gar Pļavniekkalna pagriezienu, jāpievērš īpaša uzmanība, ir nodota dispečerdienestam, kas strādā ar visiem autobusa vadītājiem. “Nordeka” vecākus aicina bērnu nodrošināt ar spilgtāku lukturi, lai signāls būtu nepārprotamāks, taču tas ir nebūtisks pārvadātāja pārkāpuma mīkstinājums. Cerams, šādas atkāpes pēc vadības uzdevuma vairs netiks pieļautas!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm