tv3.lv

Jauniete Lēdurgā nejauki apkrāpj pensionāru! Nesamaksā visu naudu par iegādāto automašīnu un nozūd ar galiem!

2021. gada 21. janvārī 19:06

Juris tikai pirms četriem gadiem ieguvis autovadītāja apliecību. Lai varētu apciemot mazbērnus Rīgā, viņš izlēmis iegādāties sudraba krāsas pasātu, kuru dēls nodēvējis par laivu. Ātri vien sapratis, ka auto tomēr ir nedaudz par lielu, izlēmis to pārdot un iegādāties vietā citu.

Atradās pircēja no blakus pilsētas Limbažiem, kura interesējās par Jura automašīnu. Sākotnēji vīrietis vēlējies auto pārdot par 1500 eiro, taču apžēlojies un nolaidis cenu uz 1200 eiro. Pircēja aizbrauca līdz savai dzīvesvietai un atveda pustūkstoti.

Vīrietis, neko sliktu nedomādams, piekritis darījumam – sarunājuši, ka katru mēnesi pircēja maksāšot pa simt eiro. Pēc pāris dienām mašīnu pārrakstījuši uz jaunās auto īpašnieces vārda, ja nu gadīsies pārkāpt likumu, lai Jurim par to nav jāmaksā. Tomēr pēc paraksta veikšanas no jaunietes ne ziņas, ne miņas!

Juris
piešmaukts

Zvanīju viņai, teicu, lai atved nesamaksāto naudu! Sākumā atveda 20 eiro, nākamajā reizē lika man braukt pie viņa mātes uz Vidrižiem pēc 50 eiro, kopā samaksāja 570 eiro, kas pat nav puse cenas! Ar to arī viss beidzās, pateica, ka visa nauda ir samaksāta un vairāk nebūšot!

Mašīnas pārdošanas brīdī piedalījies liecinieks Edijs, kurš ir Jura paziņa. Izrādās, – Edijam pircēja Elizabete ir pazīstama, tieši viņš ieteicis jaunietei no Jura iegādāties mašīnu, tā teikt, starp savējiem. Taču arī viņam meitene vairs neatbildot uz ziņām. Vīrietis zina teikt, ka Jura mašīnu viņa jau pārdevusi un vietā iegādājusies citu.

Juris vispirms vērsās Siguldas policijā, kur lietu noraidīja un pārsūtīja uz Rīgu. Diemžēl vīrietis nav uzrakstījis nekādu vienošanos, kas varētu liecināt par pārdošanas gadījumu. Šobrīd ir tikai vārds pret vārdu.

Guntis Babāns
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks

Te ir savstarpējas civiltiesiska rakstura pretenzijas vienam pret otru. Šobrīd nekā krimināla nav, vienīgais, ko sūdzības iesniedzējs var darīt, ir vērsties tiesā civilprocesa noteiktajā kārtībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Meitene Jurim esot teikusi, ka neapmierinot mašīnas stāvoklis, tāpēc vairāk naudu nemaksāšot. Dodamies uz Limbažiem cerībā satikt Elizabeti un noskaidrot, kāpēc par darījumu tik ātri aizmirsies! Viņa telefona sarunā tikai pasaka, ka Jura iesniegums policijā ir noraidīts un tie esot klaji meli par nesamaksāto naudu. Izvērstāku skaidrojumu no jaunietes iegūt neizdodas, tikšanos viņa atsaka un pārtrauc sarunu!

Lēdurdzietis vēlējies par pārdotās mašīnas naudu maksāt jaunā spēkrata saimniekam, no kā iegādājies auto. Tomēr tagad nāksies vien iztikt ar savu pensiju.

Policijas redzeslokā šādi krāpšanas gadījumi esot visai bieži, tāpēc kārtībsargi silti iesaka kaut tikai ar roku uz papīra divos eksemplāros uzrakstīt abpusēju vienošanos!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm