Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

Divu bērnu māmiņa Kristīne dzīvo daudzdzīvokļu namā turpat blakus stāvlaukumam pie Sudrabu Edžus un Mātera ielas krustojuma. Ja viena stāvlaukuma daļa atvēlēta tikai skolas darbiniekiem, otrā pusē dienas laikā spēkratu drīkst novietot tikai līdz divām stundām.

2021. gada 2. decembrī 19:10

Kaut Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas teritorijā novietoti vairāk nekā 10 spēkratu, pilsētas dome nolēmusi skolas darbiniekiem atvēlēt vēl viena stāvlaukuma daļu. Pie skolas ieejas esošajā stāvlaukumā automašīnu darba dienās no septiņiem rītā līdz septiņiem pēcpusdienā drīkst novietot tikai uz 15 minūtēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skolas otrā pusē ir vēl viens stāvlaukums, tur no pieciem rītā līdz septiņiem vakarā darba dienās automašīnu drīkst novietot uz divām stundām. Aptuveni 80 metru attālumā no skolas ieejas atrodas vēl viens stāvlaukums, kur līdz šim apkārtnes iedzīvotāji novietoja savus spēkratus. Nu ar Jelgavas novada domes svētību viena stāvlaukuma daļa atvēlēta tikai skolas darbiniekiem, turpretī otrā pusē automašīnas darba dienās no septiņiem rītā līdz septiņiem vakarā drīkst novietot tikai uz divām stundām.

Kristīne
norāda uz stāvvietu trūkumu Jelgavā

Vistrakākais, kad mašīnā ir kliedzošs bērns. Tu nevari viņu izmest ārā, tu nevari viņu uznest augšā un atstāt vienu pašu dzīvoklī, kamēr meklē stāvvietu. Vīrs ir stāvējis stāvlaukumā un gaidījies, kamēr kāds izbrauks. Ir diezgan traki. Nav kur nolikties, nav kur palikt. Ne man vienai. Dzīvoju šeit piecus gadus, var redzēt, ka mašīnas riņķo, meklē, kur apstāties.

Pavisam nesen Kristas daudzdzīvokļu nama otrā pusē esošais stāvlaukums arī piedzīvoja pārmaiņas. Jelgavas dome nolēma ar zemes īpašnieku vienoties par to, ka puse stāvlaukuma jāparedz Jelgavas poliklīnikas darbiniekiem, lai stāvlaukumā varētu stāvēt bez laika ierobežojumiem. Pārējiem stāvvietas tīkotājiem jārēķinās ar divu stundu limitu darba dienās.

Dienas laikā nav iespējams pilnvērtīgi izmantot nevienu no četriem tuvumā esošajiem stāvlaukumiem.

Kristīne
Norāda uz stāvvietu trūkumu Jelgavā

Mums ir variants – nelikt stāvlaukumos un meklēt vietas iekšpagalmos, daži jau to dara un liek mašīnas zaļajā zonā. Šeit apkārt ir daudz māju, daudz ģimeņu, arī veci cilvēki, kuri nevar iet lielu attālumu līdz savai dzīvesvietai. Domāju, ka par šo nav padomāts. Iedzīvotāji ir atstāti novārtā.

Kristīne ar iesniegumu vērsusies arī pašvaldībā, tomēr sarunas bijušas neauglīgas. Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks raidījumam “Bez Tabu” dod mājienus, ka jelgavnieki pašlaik vēl ir privileģētā stāvoklī un var nemaksāt par automašīnu novietošanu pilsētā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jurijs Strods
Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks

Pie skolas ieejas stāvlaukums paredzēts, lai atbrauktu, izlaistu, aizbrauktu. Tādēļ tur drīkst tikai 15 minūtes stāvēt. Pedagogiem rezervēts laukums pa dienu. Kad mācības nenotika klātienē, šīs zīmes aizklājām, varēja stāvēt ikviens. Varam arī Rīgas variantu īstenot – maksas stāvvietas. Samaksā un turi visu dienu. Ja pie savas mājas cilvēks negrib veidot stāvlaukumu… tepat, Vaļņu ielā, var likt bez ierobežojumiem, arī nākamajā ielā tas pats.

Pirms aptuveni pieciem gadiem Kristīnes daudzdzīvokļu mājas pagalmā kāds privātais uzņēmējs gribējis ierīkot maksas stāvvietu, tomēr apkārtējo māju iedzīvotāju spiediena dēļ ideju nācās atcelt.

Artūrs Špaks
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma