tv3.lv

Jelgavnieks par autoplacī Rīgā nopirktu automašīnu: Pēc 14 dienām jāmaina motors

20. janvārī 19:45

Almants decembrī apmeklēja mājaslapu autoselect.lv, lai uzmeklētu interesējošu automašīnas modeli. Ierodoties tirdzniecības vietā Granīta ielā 2, no automašīnas nav bijusi ne vēsts.

Darbinieki norādījuši, ka interesējošais spēkrats nemaz nav autoplača rīcībā. Almants bijis neizpratnē par ”autoselect.lv” darbinieku rīcību, jo pirms braukšanas no Jelgavas sazinājies ar uzņēmuma pārstāvjiem, kuri apgalvojuši pretējo.

Potenciālais pircējs vīlies, ka ir apmānīts un ceļš no Jelgavas mērots lieki. Almants gan ļāvies plača tirgotāja piedāvājumam apskatīt citas mašīnas. Tirgotājiem izstāstīta ikmēneša maksa, ko pircējs var atļauties, kā arī marka, degvielas un transmisijas tips.

Almantam piedāvāti dažādi citu marku spēkrati, kā arī vairākas reizes, ejot garām kādam “VW Touareg”, pārdevējs esot komentējis: ”Ja man būtu iespēja, es ņemtu šo “Touareg”, esot baigi labs, nupat no ārzemēm”. Sākotnēji Almants spēkratam nav pievērsis uzmanību, jo tas bija ar automātisko pārnesumu kārbu.

Lai pirms Ziemassvētkiem mājās neatgrieztos tukšām rokām, Almants nolēmis uzticēties pārdevējam un iegādāties ieteikto spēkratu. ”Autoselect.lv” mājaslapā norādīts, ka automašīnas ir pārbaudītas un nav nepieciešams veikt tūlītējus ieguldījumus, kas pircējā radīja uzticību. ”Viss ir kārtībā, mašīnai viss strādās, viss darbosies, ja kādas problēmas, zvani, atrisināsim,” sarunu ar tirgotāju atstāsta Almants.

Viss gan tik rožaini nav bijis. Pirmie pārsteigumi sākušies jau dažas dienas pēc iegādes. Tos gan Almants norakstījis uz mašīnas vecumu, tādēļ īpaši nepārdzīvojis, tomēr pavisam drīz atklājās kas nopietnāks.

Almants
vīlies auto tirgotājā

Pēc tam, kad ieskrējos uz aptuveni 100 kilometriem stundā un samazināju ātrumu, jutu vibrācijas. Vēlāk arī salonā bija jūtama smaka. Apstājos stāvlaukumā, zem motora pārsega viss dūmoja. Aizbraucu uz servisu, tur teica, ka tas varētu būt nopietns defekts. Pēc tam Jelgavā biju trīs servisos, visos teica, ka motors ir ”beigts”. Vairs neko nevarot izdarīt. Vajagot pilnībā izjaukt motoru, lai saprastu, kas par vainu. Pēc tam jāsaliek atpakaļ. Tas izmaksātu mašīnas vērtībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2003. gada mašīna maksājusi 5400 eiro, vīrietis ņēmis līzingu uz septiņiem gadiem un galarezultātā nāksies atdot vairāk nekā 11 000 eiro. Kad Almants par ”autoselect.lv” ierakstījis atsauksmi internetā, viņam jebkāda palīdzība esot atteikta. Līgumā norādīts, ka mašīnu var atdot, ja kopš pirkuma brīža nav pagājušas 14 dienas, nav defektu un ja nobraukums nav lielāks par 200 kilometriem. Ar šādu ierobežojumu jaunais mašīnas īpašnieks no autoplača nevar aizbraukt pat līdz otrai lielākai pilsētai Latvijai-Daugavpilij. Almants nobraucis vairāk nekā 2000 kilometru.

Almants norāda, ka automašīnu meklējis mājaslapā www.autoselect.lv, kur norādīts, ka tirgotava atrodas Granīta ielā 2, Rīgā. Ierodoties norādītajā adresē, tur no minētā nosaukuma nav ne miņas, uz plakāta lasāms ”Autotirgus”.

Kad pie tirgotavas ierodas Bez Tabu filmēšanas grupa, teritorijas vārti nekavējoties tiek aizvērti. Pie vārtiem stāvošais pāris stāsta, ka darbinieki steidzinājuši pāri iziet no teritorijas, vai arī rēķināties ar to, ka ilgāku laiku nāksies pavadīt slēgtā teritorijā.

”Autotirgus” darbinieka un Bez Tabu žurnālista saruna

Tirgotājs: Visi jautājumi e-pastā.

Žurnālists: Šeit ir ”autoselect”?

Tirgotājs: Šeit ir “Autotirgus”.

Žurnālists: Šeit nav ”autoselect”?

Tirgotājs: Nē.

”Autotirgus”/”Autoselect” jeb SIA ”MKR Capital” darbinieki izsauc arī apsardzi, sūdzoties par to, ka pie teritorijas atrodas “Bez Tabu” filmēšanas grupa. Uzņēmuma īpašnieks Mārtiņš Mālnieks uz “Bez Tabu” žurnālista zvaniem neatbild, tā vieta sūta ziņas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārtiņš Mālnieks
”MKR Capital” īpašnieks

Paskaidrojumu nebūs, jo kolēģis iepriekšējā sižetā slēpa faktus. Šoreiz mēs iesaistīsim visus iespējamos masu medijus, lai parādītu jūsu metodes un cerams, ka zaudēsiet darbu. Mēs šodien publicēsim par Špaka kunga atriebības metodēm.

Almants nezina, ko iesākt ar automašīnu, par kuru kredītu nāksies maksāt vēl nepilnus septiņus gadus. Vīrietis aicina ikvienu lasīt atsauksmes internetā par automašīnu tirgotājiem: “Ja es būtu izlasījis pirms tam, nekad mūžu nebūtu ar viņiem saistījies”.

Atgādinām, ka pie “Bez Tabu” jau iepriekš vērsušies arī citi ”Autoselect.lv” klienti, vairāk lasi šeit.

“Auto asociācijas” vadītājs Andris Kulbergs aicina ikvienu lietotas automašīnas pircēju nepažēlot pārdesmit eiro, lai kāroto spēkratu nogādātu pārbaudei servisā. Šobrīd arī lietotu automašīnu cena pieaug.

Andris Kulbergs
“Auto asociācija” vadītājs

Pandēmija radījusi lielāku pieprasījumu arī pēc lietotu automašīnu, īpaši pēc lētākām automašīnām. Tās pērk cilvēki, kuri sabiedriskā transporta vietā vēlas izmantot savu automašīnu, lai pasargātu sevi. Lietotas mašīnas šobrīd kļuvušas par 20-30% dārgākas. Labas kvalitātes mašīnas tirgū nav nemaz tik viegli atrodamas. Piedāvājums nav tik plašs, pieprasījums ir liels. Šobrīd lietotu automašīnu tirgotājiem ir vieglāk iesmērēt sliktu preci. Austrumeiropā lielākoties nonāk mašīnas ar dīzeļa dzinējiem, no tiem atsakās Rietumeiropā, jo šiem spēkratiem nepieciešami pārāk lieli ieguldījumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Asociācijas vadītājs aicina pārbaudīt CSDD datubāzē, vai konkrētais tirgotājs reģistrējis savu tirdzniecības vietu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm