tv3.lv

Jūrmalas pašvaldības policija piespriež sodu autovadītājam, kurš konkrēto spēkratu sen pārdevis

2019. gada 20. decembrī 14:32

Vasarā Skrundas iedzīvotājs Mārtiņš savai “BMW” markas automašīnai atradis jaunus saimniekus, tāpēc bijis ļoti pārsteigts, mēnesi pēc darījuma saņemot pavēsti no policijas.

Saņemtajā pavēstē teikts, ka Mārtiņš ar automašīnu braucis pa Jūrmalu bez nepieciešamās caurlaides. Norādīts, ka viņam jāierodas Jūrmalas pašvaldības policijā uz lietas izskatīšanu. Nevilcinoties sazinājies ar Jūrmalas policiju, izstāstot situāciju un norādot, ka nekādi nav varējis  būt pie stūres sen pārdotajam “BMW”, taču policija palikusi pie sava, sakot, ka sods jāmaksā viņam.

Mārtiņš vērsies arī Liepājas CSDD, kur viņam izsniegta izziņa par to, ka automašīna ir pārdota un tai ir cits īpašnieks. Arī izziņu Jūrmalas policija nav uzskatījusi par pietiekamu iemeslu, lai sodu atceltu.

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa apstiprina, ka ir veikta korekta transportlīdzekļa īpašnieku maiņa e-vidē, tāpēc juridiskā atbildība ir tikai un vienīgi jaunajam automašīnas īpašniekam.

Sākotnēji sazinoties ar Jūrmalas pašvaldību, sabiedrisko attiecību speciāliste paliek pie sava, vēstulē norādot, ka Mārtiņš vēl aizvien ir automašīnas īpašnieks!

Pašvaldības policijai CSDD datubāzē rādās, ka nav veikta pārreģistrācija līdz galam.

Pēc saņemtās vēstules no Jūrmalas pašvaldības, “Bez Tabu” atkārtoti sazinājās ar CSDD, kuri noliedz Jūrmalas pašvaldības sacīto, pieslēdzoties situācijai. CSDD sazinājās ar Jūrmalas domi, izklāstot situāciju. Pēc tam arī raidījums “Bez Tabu” saņem jau citu atbildi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 10. pantā noteikto ceļu satiksmē iesaistīto transportlīdzekļu reģistrācija veicama piecu dienu laikā pēc transportlīdzekļa iegādes. Ja jaunais transportlīdzekļa īpašnieks nav apstiprinājis īpašnieka maiņu, CSDD reģistrā vēl uzrādās arī iepriekšējais transportlīdzekļa īpašnieks. Pārbaudot informāciju un sazinoties ar CSDD, Jūrmalas pilsētas pašvaldības policija secina, ka administratīvā lietvedība pret iepriekšējo transportlīdzekļa īpašnieku ir izbeidzama. Pašvaldības policija atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Jaunais automašīnas īpašnieks nav ieradies CSDD, lai saņemtu jaunu reģistrācijas apliecību, bet tas nemaina faktu, ka reģistrā ir norādīts, ka Mārtiņam spēkrats vairs nepieder!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm