“Kā mēs tiksim uz skolu, darbu?!” Gulbenes pusē slēgs un remontēs tiltu pār Gauju

Gulbenes novada Lejasciema pagasta apkaimes iedzīvotāji nupat piedzīvojuši zibeni no skaidrām debesīm. Pēkšņi kļuvis zināms, ka jau visai drīz veiks tilta pāri Gaujai remontu. Turklāt būvdarbu laikā apkārtnē vienīgā upes šķērsošanas vieta būs slēgta.

Un neērtības visai lielas. Lejasciems ar visu infrastruktūru atrodas Gaujas vienā krastā, bet vairākas ģimenes dzīvo pretējā krastā. Un tilts ir vitāli svarīgs ikdienas pārvietošanās elements.

Piemēram, trīs bērnu tēvs Mārtiņš darbdienās tiltu turp un atpakaļ šķērso vismaz 8 reizes.

Īsākais no apkārtceļiem ir aptuveni 15 kilometrus garš. Lai arī šobrīd mitrajā laikā segums esot salīdzinoši apmierinošs. Gada siltākajos un karstākajos mēnešos tas kļūšot par izaicinājumu pat pieredzējušākajiem šoferiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aigars

Mežā ir tā saucamā plūstošā smilts. Tur ceļam nav nekāda pamata. Ar vieglo automašīnu ir tā, ja vasarā, kad ceļš ir pilnībā izkaltis, tur sanāk mainīties, apstāties, diezin vai var uzsākt [braukšanu] pēc tam.

Dzīves pieredzējušākie iedzīvotāji atminas, ka vēl pagājušā gadsimta izskaņā, arī veicot tilta būvdarbus, šeit izveidoja pagaidu tiltu. Un nu iedzīvotāji ir neizpratnē, kālab neviens no Gulbenes novada pašvaldības un “Latvijas Valsts ceļiem” nav izskatījis šādu variantu.

Sastapt Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Andi Caunīti klātienē “Bez Tabu” gan neizdodas, taču, citējot 17. martā laikraksta “Dzirkstele” publicēto komentāru, pagaidu tilta būvniecība ļoti ievērojami sadārdzinātu projektu un arī paildzinātu tā izpildes laiku. Caunītis arī nenoliedz, ka projekta sagatavošanas laikā neviens no Lejasciema iedzīvotājiem tā arī netika uzrunāts.

“Tilts satiksmei transportlīdzekļiem tiks slēgts, bet tiks izbūvēts pagaidu tilts gājējiem,” skaidro “Latijas Valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmums lēš, ka pagaidu tilta izbūve transportlīdzekļiem izmaksātu ap 100 000 eiro, kas būtu aptuveni septītā daļa projekta kopējo izmaksu.

“Latvijas Valsts ceļi” sola pastiprināti uzmanīt remonta apbraucamos ceļus.

Tilta būvniecību paredzēts pabeigt līdz būvdarbu sezonas beigām, kas Latvijā gan mēdz būt pat vēls rudens.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm