tv3.lv

“Kā var tik glupi uztaisīt?” Satiksmes drošības stabiņi Ogrē traucē iedzīvotājiem iebraukt savas privātmājas garāžā

2021. gada 18. februārī 11:37

Pērn pavasarī noslēgušies Rūpnieku ielas remontdarbi Ogrē – nomainīts ielas segums un uzstādīti satiksmes drošības stabiņi, kas vienam no iedzīvotājiem sagādā pamatīgas galvassāpes.

Uldis
Rūpnieku ielas iedzīvotājs

Man ir dusmas! Nu, kā var tik glupi uztaisīt?

Uldis apšauba, vai maz Rūpnieku ielā bijis nepieciešams satiksmi mierināt, jo ikdienā automašīnu plūsma esot neliela. Tāpat ogrēnietis norāda uz sarežģīto iebraukšanu savas privātmājas garāžā – stabiņu dēļ tas izdarāms tikai pamatīgi piepūloties.

Uldis
Rūpnieku ielas iedzīvotājs

Es nevaru normāli sagriezt mašīnu. Vasarā jau vēl nekas, bet tagad ir grūti.

Ziemā Uldis ar automašīnu braucot reti, tomēr pavasarī un vasarā pie spēkrata stūres sēžoties gandrīz katru dienu, lai brauktu uz dārzu. Rūpnieku ielas iedzīvotājs pieļauj domu, ka projektētāji pieļāvuši kļūdu un patiesībā drošības stabiņiem būtu jāatrodas ielas otrajā pusē. Tad arī izpaliktu problēmas, iebraukt savas privātmājas garāžā.

Uzklausot iedzīvotāju vēlmes, Ogres novada pašvaldība nomainījusi brauktuves segumu un izveidojusi izceltos krustojumus, atgādinot autovadītājiem, ka dzīvojamās zonās braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 20 km/h! Ogres pašvaldības pārstāvis Pēteris Bužers norāda, ka ielas pārbūvēšana notikusi projekta ietvaros, atbilstoši standartiem.

Pēteris Bužers
Ogres novada pašvaldības pārstāvis

Neredzu, kur varētu būt problēmas, iegriezties šobrīd savā teritorijā. Viena saliņa ir labajā, otra – kreisajā pusē. Tas dod šo šķēršļu sajūtu autovadītājiem, ka viņiem ir jāpiebremzē un šī saliņa jāapbrauc. Tāda ir šī projekta būtība!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis atgādina, ka bez drošības stabiņiem ir vēl virkne citu iespējamo variantu, lai mierinātu satiksmi.

Oskars Irbītis
satiksmes drošības eksperts

Alternatīva šim risinājumam ir likt gulošos policistus. Piemēram, Austrijā izteikti ir redzams, ka šos stabiņus aizvieto ar, piemēram, puķu podiem, apstādījumiem. Protams, pirms ieviest kādas izmaiņas vai papildinājumus, tas tomēr būtu jāsaskaņo ar iedzīvotājiem. Ja autovadītājs, piemēram, nevar iebraukt savā mājā un viņam šī situācija ir apgrūtinoša, varbūt šos stabiņus var pārlikt uz priekšu vai atpakaļ.

Darbi turpinās un šogad dome plāno līdzīgi pārbūvēt vēl trīs pilsētas ielas!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm