tv3.lv

“Kāds pārstūma. Pati neaizripoja!” Rīgas centrā no stāvvietas “pazūd”automašīna

2021. gada 23. jūnijā 9:31

Bez Tabu ierodas krustojumā Rīgā, kur satiekas Brīvības, Matīsa, Miera un Šarlotes ielas. Satiksme darbdienās te ir ļoti intensīva. Raidījuma skatītāja Didža draudzene pie Brīvības ielas novieto draugam piederošo automašīnu “Škoda”. Tomēr pēc dažām stundām,, atgriežoties pie transportlīdzekļa, atklājas, ka tas ir pazudis.

Didzis

Viņa arī tad bija darbā. Cilvēks novieto automašīnu un iet uz darbu. Mašīna novietota maksas stāvvietā, visam jābūt kārtībā. Bija tā, ka nāca ārā no darba, un tad skatās, ka, ejot uz mašīnu, tās vairs tur nav. Protams, šoks, skatās riņķī. Beigās ir tā, ka to auto atrod pavisam citur, un neviens neko nav redzējis.

Ticiet vai nē, bet gluži kā pēc burvju mājiena automašīna no stāvvietas Brīvības ielas malā pēkšņi atrodas uz gājēju pārejas Miera ielā. Didzis netic, ka automašīna pašrocīgi atpakaļgaitā noripojusi vairākus desmitus metru. Automašīnas saimniekam ir aizdomas, ka kāds rīkojies ļaunprātīgi.

Didzis

Nu, man citu variantu nav. Kaut kas tur ir mēģinājis ko darīt. Es saprotu, kāda ir tā situācija, es jau neko pierādīt nevaru. Man tajā brīdī nekāda videoreģistratora nebija.

Rīgas pašvaldības policija pēc saņemtās informācijas ieradās notikuma vietā un piemēroja automašīnas īpašniekam pārkāpumu par transportlīdzekļa novietošanu tam neparedzētā vietā.

Pašvaldības policija no versiju saraksta izsvītro iespēju, ka kāds tīši pārvietojis automašīnu. Likumsargi veļ vainu uz Didža draudzeni, kura, visticamāk, nebija pārliecinājusies par transportlīdzekļa rūpīgu novietošanu ilglaicīgai stāvēšanai. Tikmēr Valsts policija norāda, ka šādi gadījumi var beigties pavisam nepatīkami, proti, nekontrolēti ripojošs transportlīdzeklis varēja skart kādu citu pārvietošanās līdzekli, gājēju vai arī ietriekties kādā citā šķērslī, objektā.

Didzis gan nespēj noticēt, ka draudzene patiešām pieļāvusi kļūdu, taču pierādīt pretējo automašīnas saimnieks nevarot, jo tuvumā esošajās stāvvietās vai veikalos neesot pret konkrēto stāvvietu pavērstas videonovērošanas kameras. Bez Tabu skatītājs vēlas, lai pie katras stāvvietas būtu videonovērošanas kameras.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galvaspilsētā automašīnas novietošanu uzrauga arī pašvaldības uzņēmums “Rīgas Satiksme”. Kompānijas pārstāve Baiba Bartašveiča-Feldmane uzsver, ka Rīgā ir vairāk nekā 6000 stāvvietu, ieskaitot arī Brīvības ielu, kur Didža draudzene atstāja automašīnu, un videokameru izvietošana neesot “Rīgas Satiksmes” uzdevums. Tikmēr Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis uzsver, ka videnovērošana ir pašvaldības policijas kompetencē.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Kameras pilsētā ir jāizvieto gudri un plānveidīgi, nevis katrā vietā, kur kāds vēlas, lai būtu kameras.

Didzis jau vērsies pašvaldības policijā, lūdzot anulēt piemēroto 30 eiro sodu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm