tv3.lv

“Kāpēc tik ilgi jāgaida?” Topošo šoferīti pārsteidz rinda uz CSDD braukšanas eksāmenu

“Bez Tabu” skatītājs Juris 20. novembrī pieteicies B kategorijas vadīšanas eksāmenam ar automātisko ātrumkārbu, taču potenciālo šoferīti pārsteidzis tuvākais pieejamais eksāmena laiks – tikai nākamā gada 6. janvāris.

2020. gada 1. decembrī 9:18
Juris
vēlas braukt jau šogad

Braucu regulāri gar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodaļu Rīgā, Bauskas ielā, un redzu, ka stāvvieta ir pilna ar CSDD eksāmenu automašīnām. Kāpēc tad ir tik garas rindas? Varbūt jūs varat kaut kā palīdzēt?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” novēro, ka arī Covid-19 apdraudējuma laikā CSDD nodaļa Bauskas ielā ir gana noslogota. Autovadītāja apliecības alkstošo netrūkst. Uzgaidāmajā telpā valda saspringta gaisotne. Eksāmena inspektors katram tiek izlozēts. Kad saņemts uzaicinājums, atbildīgais brīdis nu ir klāt. Pie stūres ar masku uz sejas eksāmens ilgst aptuveni 45 minūtes.

Katrā eksāmena automašīnā starp topošo autovadītāju un inspektoru ir izveidota plastikāta siena. Savukārt – neatkarīgi no braukšanas eksāmena rezultāta, proti, vai eksāmens ir nokārtots – pēc katra mēģinājuma inspektors dezinficē transportlīdzekli. Arī tas aizņemot laiku.

Uzrunājot eksaminētos transportlīdzekļu vadītājus, kā izrādījās, – ar pozitīvu iznākumu, saņemam apstiprinošu atbildi, ka līdz eksāmenam patiešām ir jāpagaida vairākas nedēļas. Tiesa gan, katrs šo laiku izmantojot pa savam.

Liāna: Gaidīju mēnesi. Pieteicos oktobrī, un tagad – novembra beigās – tiku pie eksāmena. Es neteiktu, ka tas bija ilgi. Man bija laiks kārtīgi sagatavoties, lai noliktu eksāmenu.

Ketija: Es savu kārtu gaidīju pusotru mēnesi. Biju šokēta. Ļoti gaidīju, nervozēju. Vispār, jo vairāk gaidi, jo vairāk satraucies. Bet, tā kā esmu nokārtojusi eksāmenu, es to tomēr saprotu, bet vēl ne līdz galam.

Savukārt nu jau oficiāla B kategorijas autovadītāja apliecības ieguvēja Santa uzklausījusi autoskolas instruktora padomu un tikusi pie eksāmena kārtošanas krietni ātrāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Santa
uzklausa padomus

Esot kaut kāds laika logs no plkst. 9.00-11.00, kad parādās brīvas vietas vai arī pielikti jauni eksāmena laiki. Ņemot vērā šo padomu, es tā arī katru rītu gāju iekšā CSDD un mēģināju noķert kādu no brīvajām vietām. Un man tas arī izdevās – vakar ieskatījos, un šodien jau esmu eksāmenā.

Arī CSDD pārstāve Ieva Bērziņa akcentē, ka, piesakoties vadīšanas eksāmenam, katram topošajam šoferītim būtu tomēr vērts ieskatīties CSDD mobilajā lietotnē, jo cilvēki, kuri laikus piesakās eksāmenam, īsi pirms atbildīgā brīža tomēr paziņo, ka nevarēs ierasties noteiktajā laikā.

Šogad B kategorijas vadīšanas eksāmens veikts 45 112 reižu, bet B kategorija ar automātisko ātrumkārbu – 5326. Salīdzinājumā ar 2019. gadu šogad interese par eksāmenu ar automātisko ātrumkārbu kļuvusi par 20% lielāka.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm