“Kāpēc uzreiz sods no parādu piedzinējiem?” Rīdzinieks sašutis par autostāvvietu attieksmi

Laikus nesamaksāts sods par automašīnas novietošanu autostāvvietā vairāk nekā mēnesi vēlāk var pārtapt par sodu no parādu piedziņas kompānijas un sabojāt kredītvēsturi — vismaz tā gadījies rīdziniekam Alvim, kurš uztraucies par sabojātu kredītreitingu un iekļūšanu, pēc paša teiktā, — “melnajā sarakstā”, tādēļ vīrietis vērsies pēc palīdzības pie raidījuma “Bez Tabu”, lai noskaidrotu, vai šādi attiekties pret autostāvvietu apmeklētājiem ir likumīgi.

Aptuveni mēnesi pēc autostāvvietas apmeklējuma Alvis saņēma vēstuli no parādu piedzinējiem. Summa, kas jāpiemaksā par autostāvvietas apmeklējumu, ir, pēc paša teiktā, pavisam neliela — vien nieka 7 eiro, — tomēr nepatīkams ir pats fakts. Pastāv arī risks sabojāt kredītvērsturi, tādēļ Alvis vēlas noskaidrot ne vien sevis, bet arī citu autovadītāju dēļ, kādēļ autostāvvieta neatsūta atgādinājumu par soda apmaksu, bet uzreiz nodod to parādu piedzinējiem.

Izmeklējot šo gadījumu, noskaidrojas, ka Alvja sniegtā informācija nav vienīgā šāda veida sūdzība, kas raidījumā uzrunātajiem ekspertiem liek secināt, ka aizvien aktuāla problēma galvaspilsētas ielās un arīdzan Latvijā ir vienotu noteikumu trūkums autostāvvietu sakārtošanas jautājumos. “Vietām grūti manīt, kur ir maksas autostāvvieta, bet kur nav, — tāpat, cik ilgi drīkst konkrētajā vietā atstāt savu auto,” stāsta Alvis, kurš regulāri ved dēlu uz sporta centru, tomēr tikai šoreiz nonāca šādā situācijā.

Eksperti skaidro, ka netrūkst gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies ar līdzīgām sūdzībām. Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Sanita Gertmane norāda, ka 2022. gadā saņemtas aptuveni 200 iedzīvotāju sūdzības par autostāvvietu sodiem un ar to saistītiem jautājumiem.

Savukārt, sazinoties ar autostāvvietas apsaimniekotājkompāniju SIA “Strongpark”, noskaidrojas, ka vispārīgā datu aizsardzības regula neļauj piekļūt privātpersonu datiem un nosūtīt privātu ziņu.

Tieši tādēļ, ja autoparks nepiekopj patērētājiem draudzīgāku praksi, piemēram, soda līmēšanu uz vējstikla, tad laikus nenomaksāti vai pat nepamanīti sodi tiek risināti šādā, pēc komersantu viedokļa, ne tik draudzīgā veidā, skaidro Gertmane.

Pieejamā informācija liecina, ka vairumā līdzīgu gadījumu piešķirtas 30 dienas no soda izpildes lēmuma paziņošanas brīža līdz konkrētais cilvēks tiek “ieskaitīts tā saucamajā “melnajā sarakstā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Eksperti iesaka šādos gadījumos katram pašam nekavējoties informēt PTAC, lai cilvēks nenokļūtu “melnajā sarakstā” vai tiktu dzēsts no šā reģistra pavisam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm