tv3.lv

Ķekavas novada amatpersonu tur aizdomās par "kroņa" degvielas izmantošanu privātām vajadzībām

2017. gada decembrī vienu, šā gada janvārī divas reizes. Visas trīs reizes iztērēti vairāk nekā 60 eiro. Pierādījumi, kuri norāda uz to, ka Ķekavas novada amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi nodokļu maksātāju naudu.

2018. gada 12. martā 19:39

Fotogrāfijās, kuras skatītājs nodevis “Bez Tabu”, visticamāk, tapušas no video novērošanas kameru ierakstiem un kurās redzams, kā pie kādas degvielas uzpildes stacijas sieviete spēkratā lej degvielu. Attēlos skatāms, ka tas notiek Lucavsalā, kā arī ir datumi un laiki, kad tas noticis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

It kā jau nekā krimināla, ja vien nebūtu noskaidrots, ka kundze, maksājot par degvielu, izmanto degvielas karti, kura izsniegta Ķekavas novada domes priekšsēdētājas otrajam vietniekam Neilam Kalniņam.

To apstiprina “Bez Tabu” rīcībā esoša Ķekavas novada domes dienesta pārbaužu komisijas secinājuma rakstveida fragments.

“Es nezinu, kā šie dokumenti ir nonākuši jūsu rīcībā. Es varu apstiprināt, ka domē notika iekšējā dienesta izmeklēšana un ka ir konstatēti pārkāpumi.”

Pašvaldībai ar domes deputātu ir noslēgts patapinājuma līgums par attiecīgā auto izmantošanu amatpersonas darba pienākumu veikšanai. Pagasta mājaslapā lasāms, ka uz šo brīdi Kalniņš no otrā vietnieka amata pildīšanas atbrīvots.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iemesls – domes priekšsēdētāju neapmierina viņa darbs.

Bet kamdēļ sēdes protokolā nav ne pušplēsta vārda par dienesta pārbaužu komisijas secinājumu. Domes priekšsēdētāja Viktorija Baire skaidro, ka vietnieka atbrīvošana no amata ir politisks lēmums, un, to lemjot, šādi iemesli netiek izskatīti.

Līdz pat šim brīdim nav zināms, kādiem mērķiem visas trīs reizes, kad piefiksēts, ka karti izmanto sieviete, degviela izmantota. Turpat pie Baložu pašpārvaldes, kur notiek domes sēde, noķeram bijušo priekšsēdētājas otro vietnieku Neilu Kalniņu.

“Es ļoti bieži automašīnu izmantoju kā biroju. Kamēr sēdēju un strādāju tajā, palūdzu, lai mana sieva ielej degvielu.”

Cik zināms, deputāts līdz pat šim brīdim domes vadībai nav sniedzis nekādus skaidrojumus par notikušo. Valsts kontrole ik pa brīdim vēta kādas pašvaldības rīcību ar budžetu arī šajā jomā.

Lai arī kopumā situācija ir normāla, vēl joprojām gadās pa grēkāzim. Šobrīd vismaz domes pārbaudēs pārkāpums ir konstatēts, pašvaldība esot vērsusies KNAB, lai tie izmeklē notikušo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No deputāta mutes dzirdam, ka, ja arī citas iestādes lems to pašu, viņš par degvielu izlietotos pašvaldību līdzekļus ir gatavs atmaksāt.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm