tv3.lv

Latvieši dusmīgi par prasību testēties arī ārzemēs

13. janvārī 11:00

Latvijas valdība uz 18 dienām likusi visiem ieceļotājiem no astoņām dažādām valstīm veikt Covid-19 testu pirms iekāpšanas transportlīdzeklī. Šobrīd šī norma vairs nav spēkā, taču tā paspējusi sagādāt ne mazums neērtību.

Prasība testēties attiecās arī uz vakcinētajiem, kā arī tiem, kuri saņēmuši balstvakcīnu. Liepājnieki Arvis un Liene ar ģimeni gada sākumu pavada pie radiem Zviedrijā. Uzzinot, ka tests jāveic ārzemēs, kur tas ir krietni dārgāks nekā Latvijā, ģimene bija neizpratnē.

Liene
izjūt netaisnību

Vakcīna un balstvakcīna šobrīd ir derīga, lai iekļūtu veikalā? Esam vakcinējušies, taču pretī nesaņemam gaidīto. Mums jātērē līdzekļi, lai testētos ārzemēs. Latvijā testus var veikt par zemāku cenu. Tajā pašā laikā Zviedrijas pilsoņiem, kuri atgriežas savā valstī, nav jātestējas, viņiem pietiek, ja ir vakcinēti.

Atgriežoties Latvijā no Zviedrijas ģimenei, vēl esot ārzemēs, pieprasīts veikt kovida testu. Skandināvijas valstī siekalu tests vienai personai izmaksājot sākot no 40 eiro, kas ģimenes budžetā ir pamatīgs un nevajadzīgs robs.

Veselības ministrijā norāda, ka valdība apzināti uz 18 dienām pieņēmusi lēmumu, ka ikvienam, kurš ieceļo no astoņām sarakstā esošām valstīm jātestējas ārvalstīs. Galvenais iemesls – palēnināt Covid-19 omikrona variants nokļūšanu Latvijā.

Oskars Šneiders
Veselības ministrijas pārstāvis

Laikā, kad tika pieņemts lēmums, dati liecināja, ka lielākā daļa no pieņemtajiem gadījumiem ir ar ceļošanas vēsturi. Tāpēc konkrētajā laika periodā šis lēmums bija pamatots.

Liāna uz Norvēģijas pilsētu Olesunnu ceļoja ar pārsēšanos Oslo. Pie dēla pavadīts ziemassvētku vakars un abi ziemassvētki, pēc tam agri no rīta Liāna jau sēdās lidmašīnā uz Oslo, lai nonāktu atpakaļ dzimtenē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mājupceļš gan negaidīti apstājās pirms iekāpšanas ”airBaltic” lidmašīnā, kur darbiniece pieprasījusi uzrādīt negatīvu covid-19 testu. Liāna bija pārliecināta, ka testu varēs veikt dzimtenē, taču darbiniece nepiekāpās. Starp atlidošanu no Olesunnas un izlidošanu no Oslo bija mazā nekā stunda, tādēļ Liānai nebija iespējams veikt kovida testu Oslo lidostā.

Liāna gan noskaitusies arī uz nacionālo lidsabiedrību, kas e-pastā regulāri sūta dažādus ceļojumu piedāvājumus, kā arī ceļojuma rītā atsūtīja īsziņu, ka lidmašīna kavēsies. Tajā pašā laikā šie kanāli netiek izmantoti, lai informētu pasažierus par nepieciešamību uzrādīt testu.

Liāna
nav uzņemta lidmašīnā

Norvēģijā Ziemassvētkus tiešām svin. Šajā laikā viss ir slēgts. Pie dēla pavadīju tikai svētku dienas, man nemaz nebija iespējas nodot kovida testu, jo viss bija slēgts. Man nācās pirkt jaunu biļeti uz vakara reisu. Liekot man Oslo lidostā trīs stundas stāvēt rindā, lai reģistrētos testam, kā arī 30 minūtes gaidīt rindā, lai veiktu pašu testu, ir vēl nedrošāk. Šajā laikā biju spiesta ilgstoši drūzmēties ar svešiem cilvēkiem, tā vietā varēju iekāpt lidmašīnā un testu veikt Latvijā.

Pēc “Bez Tabu” intereses ”airBaltic” pārbaudījuši, kādu informāciju snieguši saviem pasažieriem. Apstiprinājies, ka ne Liānai, ne citiem šā reisa pasažieriem nav sniegta informācija par nepieciešamību iegūt negatīvu kovida testu.

Didzis Rudmanis
”airBaltic” pārstāvis

Pārbaudot konkrēto rezervāciju, konstatējām, ka e-pasti pasažieri nebija sasnieguši. Mēs pasažierei atvainojamies, esam sākuši iekšējo izpēti, lai līdzīgi gadījumi neatkārtotos. Vēlamies uzsvērt, ka atbilstoši pasažieru pārvadāšanas noteikumiem, tā ir pasažieru atbildība- būt informētiem par aktuālajām ceļošanas prasībām, tās ievērot.

Liāna atklāj, ka citu aviokompāniju darbinieki pasažieriem nemaz nav pieprasījuši uzrādīt negatīvus kovida testus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm