tv3.lv

Lieliskas ziņas! CSDD datubāzē būs redzams automašīnu nobraukums ārzemēs

Jau tuvākajā laikā mājaslapā e.csdd.lv reģistrētajiem lietotājiem būs iespējams uzzināt arī ārzemēs reģistrētas automašīnas odometra rādījumu.

2021. gada 26. februārī 10:40

Ceļu satiksmes drošības speciālisti šādu funkciju uz īsu laiku jau piedāvājuši mājaslapas apmeklētājiem, tās laikā saprasts, kādi vēl uzlabojumi jāveic, lai pakalpojums darbotos bez kļūdām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā raidījumam “Bez Tabu” atklāj CSDD pārstāve Ieva Bērziņa, pašreiz e.csdd.lv būs iespējams uzzināt automašīnas odometra rādījumu no vēl trīs Eiropas Savienības dalībvalstu reģistriem – Nīderlandes, Slovākijas un Igaunijas.

Ieva Bērziņa
CSDD pārstāve

Latvijas iedzīvotāji bez maksas varēs uzzināt savā nākamā transportlīdzekļa odometra rādījumu. Lai pakalpojumu testētu, uz dažām stundām to ievietojām e-pakalpojumos, daudzi cilvēki to jau pamanīja un atzina par labu esam. Mums vēl nepieciešami noslīpēšanas darbi, lai saprastu, kāda informācija jāievada, kādi laukumi no jauna jāizveido. Protams, ka cilvēkiem interesētu informācija arī par citām valstīm, taču problēma ir tāda, ka ne Eiropā dati par transportlīdzekļiem tiek saglabāti vienādi. Turklāt atsevišķās valstīs, to provincēs šie dati ir personas dati, kurus nedrīkst publicēt, citās valstīs šie dati pieejami par maksu.

Bērziņa šobrīd nevar nosaukt datumu, kad jaunais pakalpojums būs pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Šobrīd vēl ir pāragri runāt, kādu valstu dati tuvākajā laikā varētu pievienoties publiskajai datubāzei.

Lai pārbaudītu ārzemēs reģistrētas automašīnas odometra rādījumu, nepieciešams zināt tās VIN numuru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm