tv3.lv

“Lūdzu, lūdzu, samaziniet ātrumu!” Iedzīvotāji Ventspils pusē vēršas pie autovadītājiem

2021. gada 4. jūnijā 15:03

Edgaram pieder saimniecība Ventspils novada Vārves pagastā – vien dažus kilometrus aiz “Lemberga hūtes”. Ja zaļā daba sagādā prieku, tad problēmas sarūpē tieši gar īpašumu esošais grants ceļš.

Edgars

Pa šo ceļu tiek vesta karjera smilts. Un ir jautājums, vai tas ceļš to svaru spēj nest. Manā gadījumā ir sāpīgi, ka māja ir pietiekami tuvu ceļam un visas vibrācijas skar māju.

Īpašums iegādāts samērā nesen un brīdī, kad intensīva smago transportlīdzekļu satiksme netika novērota. Taču šobrīd baļķvedēji, pašizgāzēji un kravinieki gar Edgara māju traucas visai regulāri.

Putekļi, troksnis, vibrācijas un, pats galvenais, apdraudēta satiksmes drošība, jo ātrumu šoferi pie mājām īpaši nesamazinot. Tiesa gan, arī atļautais ātrums uz grantētā valsts ceļa ir 90 kilometru stundā.

Edgaram pērn izdevās izcīnīt, ka ceļa posmu gar māju apstrādā ar pretputēšanas materiālu. Arī šogad tas izdarīts. Citiem gan nav tik ļoti paveicies.

Astrīda

Kaimiņiem tā situācija ir drausmīga – akmeņi lido dārzā un vēl šis tas. Mani jau tikai putekļi skar.

Ierodoties iedzīvotāju norādītajā karjerā, valda nosacīts klusums. Dzirdama tikai putnu čivināšana un varžu kurkšķēšana. Šķiet, tieši “Bez Tabu” ierašanās brīdī karjera darbinieki ir nolēmuši paņemt brīvdienu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Astrīdas kundze vēl piebilst, ka kaimiņi nevēloties konfliktēt ar uzņēmēju. Esot tikai viens lūgums, lai šoferīši samazina braukšanas ātrumu.

karjera pārstāvis

Es pilnīgi jūtu līdzi tiem cilvēkiem, protams, bet varianti – kādi…

Bez Tabu: Tikai, ja uzliks zīmes, tad arī būs?

Tieši tā! Lai tas ceļa uzturētājs uzliek kaut vai 50 [km/h]. Lai nāk policisti un čakarē mūsu šoferus. Es esmu par. Es esmu tikai un vienīgi par.

Bez Tabu: Bet tas, ka, pieņemsim, uzliek ātruma ierobežojumu, jums apgrūtinājumus nerada?

Pilnīgi, pilnīgi neko. Kaut vai 30 [km/h]. Es saku, es esmu par. Bet, jā, veči, jums ir jāsaprot, ka reģionos jau šādu ceļu ir miljons.

Edgars un kaimiņi apzinās, ka uzņēmējam citu ceļu, kur braukt, neesot. Līdz ar to kurzemnieki paļaujas uz “Latvijas Valsts ceļiem”.

Turpinot ceļu no karjera Užavas virzienā, pamanām posmu, kas arī ir apstrādāts ar pretputekļu materiālu. Vēl zīmīgi, ka šeit ir izvietota arī ceļazīme, kas norāda, ka turpmākos divus kilometrus nedrīkst pārsniegt ātrumu virs 50 kilometriem stundā. Un iedzīvotāji ir  neizpratnē, kāpēc šeit zīme ir izvietota, bet pie viņu mājām nē.

“Latvijas Valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova akcentē, ja iedzīvotāji vēlas, lai kādā vietā tiktu noteikts citādāks atļautais braukšanas ātrums, ir jāvēršas attiecīgajā “Latvijas Valsts ceļu” nodaļā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez oficiāla iesnieguma, ko izskatīšot 30 dienu laikā, Valsts ceļi savus pirkstiņus nekustinās. Kononova tikmēr norāda, ka ceļš esot labā stāvoklī, to arī regulāri labojot, novēršot smilšu sanesumus un izbraukātās risas. Arī ceļš esot piemērots lieltonnāžas transportam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm