tv3.lv

“Lūžņi te mētājas jau trīs gadus!” Ogres iedzīvotāji ziņo par pamestām automašīnām mājas iekšpagalmā

2021. gada 10. jūnijā 10:42

Daudzdzīvokļu mājas iemītniekiem Ogrē apnicis skatīties uz pamestajām automašīnām, kas ilgstoši atstātas pagalmā, aizņemot autovadītājiem tik ļoti svarīgās autostāvvietas.

Pametās automašīnas jeb, kā pašiem iedzīvotājiem labpatīk teikt, pagalma lūžņi teritorijā atrodas jau vismaz trīs gadus. Iedzīvotāji vairākkārt vērsušies pašvaldības policijā, ziņojot par šiem spēkratiem, bet diemžēl situācija nav atrisināta. Šis gan nav stāsts par to, ka iedzīvotājiem nav ne jausmas, kā automašīnas pagalmā uzradušās. Tieši pretēji – iemītnieki pat zina, kam tās pieder.

Par to, ka spēkrati ilgstoši nav kustināti liecina arī nezāles, kas jau ražīgi izaugušas ap “Renault” markas automašīnu, tāpat nezināmu apstākļu dēļ auto palicis bez aizmugurējā stikla, savukārt “Chrysler” spēkratam riepās pamatīgs mīkstais.

Jānis
vietējais iedzīvotājs

Nevienam nepatīk. Kam viņas var patikt? Saimnieks ir bezatbildīgs.

Vienai no automašīnām tehniskā apskate beigusies 2017. gadā, savukārt otrais spēkrats ir mazliet “svaigāks” – tehniskā apskate bija jāiziet šā gada sākumā. Pašvaldības policija vairākkārt apsekojusi minēto pagalmu. Kā izrādās, šajā situācijā likumsargi ir bezspēcīgi. Ņemot vērā, ka transportlīdzekļu saimnieks dzīvo Zilokalnu prospektā, iekšpagalmu drīkstot lietot pēc sava ieskata, tātad tur atstāt, ko vien vēlas.

Mirdza Strelča
Ogres novada pašvaldības policijas pārstāve

Transportlīdzekļu piespiedu pārvietošana var notikt tikai uz publiski lietojamiem ceļiem un ielām, bet diemžēl šīs normas neattiecas uz privātās teritorijas izmantošanu. Šajā gadījumā kārtība jāorganizē pašiem mājas kopīpašniekiem.

“Bez Tabu” centās aprunāties arī ar automašīnu īpašnieku. Viņš no komentāriem izvairījās, norādot, ka neko par spēkratiem nezina. Kas attiecas uz situācijas risināšanu – izmaiņas var realizēt sadarbībā ar apsaimniekotāju. Iedzīvotājiem jāvienojas par iekšpagalma lietošanas noteikumiem! Pārvaldnieks skaidro, kāda kārtība šobrīd valda iekšpagalmā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ogres namsaimnieks”

Esošā kārtība paredz, ka iekšpagalma teritorijā drīkst ilgstoši atrasties automašīnas ar speciālām atļaujām, un katram dzīvoklim tiek piešķirta viena šāda pastāvīgā atļauja. Dzīvokļu īpašnieki ir tiesīgi lemt par citu kārtību, pieņemot kopības lēmumu ar nepieciešamo balsu skaitu, t. i., “par” jānobalso dzīvokļu īpašniekiem, kuri pārstāv 75% no visiem dzīvokļu īpašumiem. Minētās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki nav lēmuši esošo kārtību mainīt. SIA “Ogres namsaimnieks” nav pilnvarots dzīvokļu īpašnieku vārdā veikt citas darbības, tajā skaitā izlemt jautājumu par automašīnu novietošanas kārtību dzīvojamās mājas piesaistītajā teritorijā vai aizliegt tajā kādam automašīnu novietot. Dzīvojamai mājai piesaistītās teritorijas lietošanas kārtība ir dzīvokļu īpašnieku kompetences jautājums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm