“Man iestājās panika!” Māti ar diviem bērniem apdraud pa telefonu runājošs autobusa šoferis

Brauciens sabiedriskajā autobusā no Rīgas uz Olaini kādai ģimenei izvēršas satraucošā piedzīvojumā ar negatīvu pieskaņu.

2019. gada 15. martā 19:35

“Tajā brīdī, kad pie Gaismām es sajutu tādu dīvainu manevru, es pievērsu uzmanību, un izrādījās, ka šoferis vienkārši runā pa telefonu, turot klausuli rokā,” stāsta notikušā aculieciniece Ināra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasažiere iemūžina nepieļaujamo situāciju, lai vēlāk būtu pierādījumi fiksētajam pārkāpumam. No Rīgas autobuss izbrauca vēlu – ap plkst. 22.00. Līdz ar to nakts melnums, nokrišņi un pretimbraucošo automašīnu lukturu gaismas jau tā apgrūtināja braukšanu, bet šoferis to visu padarīja vēl kritiskāku.

Drīz vien atkārtojās vēl bīstamāka situācija, kas Inārai radīja vēl lielāku paniku, jo autobusā atradās arī viņas divi bērni.

Pasažiere uz mirkli apdomā kāpt ārā no bīstamā autobusa, taču līdz nākamajam reisam ir jāgaida stunda, bet līdz mājām ir vēl krietns gabals. Sakožot zobus, Ināra ar bērniem cer, ka galamērķi sasniegs vienā gabalā.

Olainiete gan nemēģināja aizrādīt šoferim, jo viņai pie stūres esošais vīrietis šķitis agresīvs.

“Bez Tabu” uzrunāja vienu no starppilsētu maršruta Rīga-Olaine autobusa šoferīšiem, kurš tumsā uzfilmētajā video gan nesaskata pazīstama kolēģa auguma aprises, līdz ar to “Bez Tabu” neizdodas noskaidrot, kurš tad īsti tobrīd sēdējis pie stūres. To gan apņemas noskaidrot uzņēmums “Rīgas Taksometru parks”.

Pasažieru pārvadātāja pārstāvis Egils Tāmurs atzīst, ka telefonu lietošana pie stūres reisu izpildes laikā ir bieži novērota lieta, taču pēdējā laikā šādu paradumu bijis retāk. Tāmurs arī norāda, ka šoferiem no atbildības izvairīties neizdosies, proti, katrā autobusā ir izvietotas kameras, tāpēc tas ir tikai laika jautājums, līdz pārkāpējs saņems sodu no firmas – brīdinājumu vai prēmijas samazinājumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašreiz likumā noteiktais sods par telefona lietošanu pie stūres braukšanas laikā ir no 25 līdz 100 eiro. Tikmēr Lietuvā sods esot bargāks. “Bez Tabu” uzrunātais šoferis Edvards no Klaipēdas atklāj, ja policija pieķer, tad var atvadīties no tiesībām pat uz diviem mēnešiem.

Valsts policija norāda, ka pērn par šādu pārkāpumu sodīti teju 4000 autovadītāju, bet šogad to skaits ir nedaudz virs 1000.

“Rīgas Taksometru parka” pārstāvis vēl piebilst, ka šoferi var izskaitļot pēc brauciena biļetes. Un Ināra nosūtījusi arī to – uz tās redzams uzdrukāts unikāls kods, proti, zem katras skaitļa kombinācijas slēpjas pa vienam šoferītim. Visticamāk, konkrēto šoferi sagaida ne tikai audzinoša rakstura pārrunas, bet arī kāds sods no pasažieru pārvadātāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm