tv3.lv

"Man te gandrīz uzbrauca virsū!” Rīgas pagalmos turpinās "karš" starp autovadītājiem un kājām gājējiem

Nav noslēpums, ka Rīgas daudzstāvu namu pagalmi bieži autovadītājiem sagādā galvassāpes. Laika gaitā ir mainījusies infrastruktūra un vietas, kur kādreiz skaidri varēja saprast, ka tur var braukt ar auto, nu kļuvušas par strīdus ābolu. Arī pie ēkas Rīgā, Hipokrāta ielā 47.

2018. gada 20. martā 8:01

Tur vienkopus atrodas dzīvojamā māja, skola, bērnudārzs. Pa vidu placis, kuru izmanto gan kājām gājēji, gan autovadītāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bija gadījums pagājušajā vasarā, kad mēs te nācām, mani bērni brauca ar riteni. Te mašīnām nav jābrauc. Ja tās te pārvietojas, kas var notikt? Vai jāgaida, kad te notiks nelaime?”

“Tur bija jābūt stabiņiem. Man te gandrīz uzbrauca virsū. Tante bļaustījās, kāpēc es staigāju pa braucamo daļu”.

Tā notiekošo apraksta laukumā sastaptie kājām gājēji. Izbraukšana ar auto prasa meistarību, jo nākas spraukties cauri divām šaurām vietā, kuru platums ir aptuveni divi metri.

Bez Tabu: Jums ir 100% pārliecība, ka te drīkst braukt?

Autovadītāja: Nav gan.

Bez Tabu: Tur ir apmalīte, kas varētu nozīmēt, ka te ir gājēju ietve.

Autovadītāja: Ja jūs paskatīsieties, šeit nav nodalījuma. Es kā gājējs te bieži eju. Šeit izskatās pēc brauktuves. Te nav ietves. Tur ietve ļoti līgani pāriet brauktuvē. Tā kā es pārvietojos gan ar kājām, gan ar auto, es šeit braucu uzmanīgi.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis atklāj, ka uz doto adresi nav bijuši izsaukumi, kuri saistīti ar ceļu satiksmes pārkāpumiem. Aplūkojot vietas foto, secina, ka tur tiešām nekas neliedz ar auto pārvietoties tā, kā to dara šoferi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Ir noteikts, ka satiksmes organizācijas tehnisko izvietošanu, uzstādīšanu un noņemšanu veic ceļa pārvaldītājs vai īpašnieks atbilstoši saskaņotai dokumentācijai vai saskaņojot ar Latvijas Valsts ceļiem. Tas nozīmē, ka pašam šā ceļa pārvaldītājam ir jāuzņemas šī iniciatīva.

Sanāk, ka šobrīd teritorija draudzīgi jādala gan gājējiem, gan autovadītājiem. Ja iedzīvotāji vēlas, lai auto pārvietošanās te būtu liegta, ir jāmeklē zemes īpašnieks, jārunā ar viņu. Rezumējot nākas atzīt, – ja kaut kas nav aizliegts, tātad ir atļauts.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm