tv3.lv

“Mana augstākā izglītība nepalīdz to saprast!” Saeimas deputāts Orlovs neizpratnē par novēroto uz populārās Tīnūžu‑Kokneses šosejas

2020. gada 24. septembrī 19:48

Saeimas deputāts Vitālijs Orlovs, kurš ikdienā mēro ceļu no mājām uz darbavietu Vecrīgā pa Tīnūžu-Kokneses šoseju, pamanījis ko savādu ceļa zīmēs, kas vēsta par attālumu līdz apdzīvotām vietām. Viņaprāt, informācija maldina šoferus.

Saeimas deputāts Vitālijs Orlovs dzīvo Jēkabpilī, uz un no darba Vecrīgā brauc pa populāro šoseju Tīnūži-Koknese. Rīgas virzienā ir vairākas ceļa zīmes, kas informē par attālumu no konkrētās vietas līdz Tīnūžiem un Rīgai. Orlovs ir neizpratnē, kāpēc daļā zīmju attāluma starpība starp abām apdzīvotām vietām ir 30 kilometru, savukārt daļā – 31 kilometrs. Piemēram, uzbraucot uz šosejas, konkrētajā vietā norādīts, ka attālums līdz Rīgai ir 92 kilometri, bet līdz Tīnūžiem 61 kilometrs. Tātad starpība ir 31 kilometrs. Savukārt vairākās nākamajās ceļa zīmēs starpība ir 30 kilometru.

Vitālijs Orlovs
Saeimas deputāts

Ceļa zīmēs zūd vai parādās viens kilometrs. Starpība ir 30 vai 31 kilometrs. Es nespēju rast atbildi! Varbūt viņi kaut kā savādi skaita? Mana augstākā izglītība un labās zināšanas matemātikā neļauj man atrast atbildi.

Arī “Bez Tabu”, izbraucot šoseju Rīgas virzienā, konstatēja nesakritības. Tās komentēja VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Foto: Ekrānuzņēmumu kolāža

VAS “Latvijas Valsts ceļi”

Neliela neprecizitāte [ar kilometru starpību starp apdzīvotām vietām Tīnūži un Rīga] radusies noapaļošanas dēļ. Ceļa zīmē tiek uzrādīti pilni kilometri, bet pašas ceļazīmes pēc nepieciešamības var tikt uzstādītas konkrētā maršruta kilometra jebkuros metros.

“Bez Tabu” arī novēroja, ka par attālumu līdz apdzīvotām vietām vēstošajās ceļa zīmēs norādītais attālums neatbilst realitātē mērotajam attālumam līdz apdzīvotas vietas sākumam. Piemēram, kādā ceļa zīmē uz Tīnūžu-Kokneses šosejas vēstīts, ka no konkrētās vietas attālums līdz Rīgai ir 70 kilometru, bet realitātē, kā izmērīja “Bez Tabu”, līdz iebraukšanai Rīgā jāmēro vien 62 kilometri.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” skaidro arī šo novērojumu.

VAS “Latvijas Valsts ceļi”

Saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem 707. zīme “Attālumu rādītājs” norāda attālumu līdz maršrutā esošo apdzīvoto vietu centriem. Par atskaites punktiem atzīst pasta ēku vai, kur tādas nav, citu ēku, kas atrodas apdzīvotās vietas centrā. Pēc savas nozīmes tās nav būtiskākās ceļa zīmes, kurām būtu tieša ietekme uz satiksmes drošību un tām ir informatīvs raksturs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm