tv3.lv

“Mani apmētā ar ēdienu paliekām!” Autostāvvietu kariņi Tallinas ielā – iedzīvotāji iebilst pret kaimiņu atstātajām automašīnām

Rīgas centra iedzīvotāja Elīna regulāri saskaras ar autostāvvietu trūkumu, tāpēc uz nakti savu spēkratu atstāj blakus mājas pagalmā, kur ir bezmaksas stāvvieta. Mājas iemītnieki sākuši par to iebilst, atstājot autovadītājai dažādas zīmītes.

2020. gada 19. oktobrī 16:22

Ēkas īpašnieki zīmītē rakstījuši, ka stāvvieta pagalmā atvēlēta tikai vietējo iedzīvotāju automašīnām, mudinot sievieti savu spēkratu novietot citur. Teritorijā nav uzstādīta itin neviena ceļa zīme, kas liegtu blakus māju iemītniekiem bez liekām raizēm spēkratus atstāt iekšpagalma brīvajās stāvvietās. Vienīgās norādes par to, kam stāvvieta paredzēta nodrošinājuši paši iedzīvotāji – piemēram uz ēkas sienas uzrakstot, ka mašīnu pagalmā drīkst atstāt tikai Tallinas 66 nama iemītnieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elīna
saņem zīmītes no kaimiņiem

Arī pa logiem ir bļauts, man ir uzmesta zemene un gurķis, kad es eju garām mājai. Met arī citus ēdienu atkritumus.

Iedzīvotāji pašrocīgi uzzīmējuši arī ceļa horizontālos apzīmējumus, lai vietā, kur parasti stāv divas automašīnas, vieta atrastos trīs spēkratiem. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis atgādina, ka tādas patvaļīgi ir aizliegts krāsot. Par to ir paredzēta arī administratīvā atbildība. Tāpat apmētāšana ar ēdienu paliekām var tikt uzskatīta par huligānismu.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Ja stāvvieta ir publiski pieejama, to drīkst izmantot ikviens.

Un šī ir publiski pieejama stāvvieta. “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns stāsta, ka līdz šim neesot saņemta informācija par nepieciešamību sasaukt sapulci, lai lemtu ar iespējām stāvvietu padarīt pieejamu tikai konkrētas mājas iedzīvotājiem.

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Šobrīd nekādu aizliegtu tur nav. Lai tāds būtu ir jāpieņem lēmums, ka tiek izveidoti kaut kāda veida ierobežojumi. Varbūt stāvvietas, kas norobežotas ar barjerām vai novietot ceļa zīmi, ka pie konkrētas ēkas drīkst atrasties tikai konkrētās mājas iedzīvotāju automašīnas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm