tv3.lv

“Marasms kaut kāds!” Ar “ķieģeļiem” pret drifteriem Rumbulas lidlaukā, “iegriež” arī mazdārziņu īpašniekiem

2020. gada 29. jūlijā 19:30

Cīnoties pret spēkratu nelegālu plosīšanos Rumbulas lidlaukā, lai atturētu karstgalvīgus autovadītājus no izklaidēm, uzstādītas ceļazīmes “Iebraukt aizliegts”. Ceļazīmju izvietošana gan neapmierina lidlaukam kaimiņos esošā dārzkopības kooperatīva zemesgabalu īpašniekus. Viņi izsenis lidlauku izmantojuši, lai pa to ar automašīnām piekļūtu piebraucamajiem ceļiem, kas atrodas abos lidlauka galos un aizved uz kooperatīvu. Nu ceļazīmes pārvietošanos ar transportlīdzekļiem liedz. Lai piekļūtu saviem īpašumiem, nākas braukt pa garākiem apkārtceļiem ar krietni sliktākas kvalitātes segumu.

Pirms neilga laika Rumbulas lidlauka vidusposmā, pie uzbraukšanas uz tā no Maskavas ielas, abos virzienos uzstādītas ceļazīmes “Iebraukt aizliegts” jeb tautā tā dēvētais “ķieģelis”. Abos lidlauka galos ir pievadceļi uz kaimiņos esošo dārzkopības kooperatīvu. Tieši lidlauku kooperatīva zemesgabalu īpašnieki izsenis izmantojuši, lai nokļūtu līdz šiem ceļiem un pa tiem aizbrauktu līdz saviem īpašumiem. Līdz ar “ķieģeļu” uzstādīšanu nokļūšana līdz kooperatīvam ir apgrūtināta, jo līdz pievadceļiem nākas braukt pa citām lidlaukam paralēli vedošajām ielām ar krietni sliktāku segumu, salīdzinot ar lidlauka klājumu. Par šo citu ielu sliktāku stāvokli pārliecinājās arī “Bez Tabu”

Vladimirs
vasaru pavada mazdārziņā

Kāpēc zīmes tur izlika? Marasms kaut kāds!

Valērijs
nevēlas gandēt automašīnu

Jā, tur var ”atstāt” mašīnu, var iesēsties un nespēt izbraukt.

Rīgas domes Satiksmes departamentā (RDSD) stāsta, ka ceļazīmes “iebraukt aizliegts” uz lidlauka uzstādītas, lai beidzot uzvarētu cīņā pret autovadītājiem, kuri lidlauku izsenis izmantojuši nelegālajam driftam un dragreisam.

Ilze Dimante
RDSD pārstāve

Ņemot vērā likumsargu iesniegumu iesniegumu, lūgumu RDSD pārvērtēt satiksmes organizāciju, tikāmies un secinājām, ka vienīgais risinājums, lai nodrošinātu drošību šajā apkaimē, ir šo ceļazīmju uzstādīšana, tādējādi nodrošinot kārtību.

Taujāta, vai pirms ceļazīmju izvietošanas izvērtēja mazdārziņu kooperatīva īpašumu īpašnieku intereses, RDSD pārstāve Dimante norāda, ka “tika apskatīti dažādi risinājumi”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilze Dimante
RDSD pārstāve

Slēdzot satiksmei lidlauku, iedzīvotāji, kuri dzīvo dārziņos vai tos regulāri apmeklē, ir aicināti izmantot vairākus citus apbraucamos ceļus. Šis nav būtisks faktors, kas kavē nokļūšanu īpašumā. Protams, jāmēro apkārtceļi, bet šis ir optimālākais risinājums.

Dimante teic, ka ikdienā RDSD uzrauga apkārtceļu stāvokli un, ja nepieciešams, veic greiderēšanu, līdzināšanu ar šķembām.

Ilze Dimante
RDSD pārstāve

Ja apkārtceļu brauktuves stāvoklis būs kritisks, tad reaģēsim.

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona Ceļu policijas bataljona komandiera vietnieks Jānis Parādnieks akcentē, ka likumsargu iniciētā ceļazīmju uzstādīšana bija svarīgs ierocis cīņā pret šoferu nelegālajām izklaidēm Rumbulas lidlaukā.

Jānis parādnieks
VP pārstāvis

Daudzus gadus tā bija problēmātiska vieta Rīgā, ja runājam par satiksmes drošību un sabiedrisko kārtību. Bija daudzas, pat neskaitāmas sūdzības no Ķengaraga iedzīvotājiem, pat no Ķekavas pagasta, kas ir pāri Daugavai, kas it kā šķiet tālu. Tomēr, kad naktī ar riepām slīpē asfaltu, skaņa nonāk pāri Daugavai. Bija ļoti daudz sūdzību. Mēs braucām turp, kontrolējām, risinājumu centāmies panākt arī miermīlīgā ceļā, izrunājoties. Šajā situācija vajadzēja kaut ko mainīt. To, kas tur notika, var nosaukt par huligānismu. Lidlauka segums nedod iespēju droši braukt. Tas, kas tur notika, apdraudēja pašus braucējus un apkārt esošos vērotājus. Katru nedēļu aizturējām kādu alkohola reibumā. Tāpat tur brauca personas bez tiesībām, agresīvi braucēji, ātrumā pārkāpēji. Ja kaut kur gribas to darīt, ir pieejamas trases. Tie, kuri aicināja uz šīm izpriecām, paši nemaz negrib noņemties ar kārtīgu šo norišu organizēšanu. Tā vieta [Rumbulas lidlauks] tam nav piemērota: nav norobežota, nodrošināta kārtība un drošība. Nebija pieļaujama vairāku simtu, dažkārt pat tūkstošiem automašīnu sabraukšana. Tas bija jāierobežo steidzamā kārtā. Pārsteidzošā kārtā es pat tur redzēju ģimenes ar bērniem. Tas vispār ir prātam neaptverams un nesaprotams. Nevar zināt, ar kādām automašīnām brauc, kāds ir to tehniskais stāvoklis. Kas notiks, ja iebrauks cilvēkos? Tad visi bļaus, ka policija neko nedara. Līdz ar to meklējām risinājumu. Vienīgais sakarīgais risinājums bija šo ceļazīmju “Iebraukt aizliegts” uzstādīšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī VP pārstāvis Parādnieks norāda, dārziņu kooperatīva īpašumu īpašniekiem ir iespēja pārvietoties pa citiem ceļiem, lai nokļūtu savos īpašumos.

Jānis parādnieks
VP pārstāvis

Kāds ir segums? Man ir grūti spriest. Esmu pats braucis. Vietām labāks segums, citviet – sliktāks, bet piekļūt var. Tā nav problēma. Jāatzīmē, ka lidlaukā uzstādītās ceļazīmes ir devušas pozitīvu rezultātu. Tiesa, sākotnēji pusstundu pēc uzstādīšanas pirmo zīmi norāva, bet to uzstādīja atpakaļ. VP ar Pašvaldības policiju turpināja kontrolēt situāciju. Uz šo brīdi ir ļoti labs rezultāts, jo jaunieši ir sapratuši, ka tā vieta viņiem ir slēgta, tomēr ir arī citas vietas, kur viņi vācas grupās. Arī citviet notiekošajam sekojam līdzi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm