Mārupes dome ignorē uzņēmējas lūgumu nepārbūvēt stāvlaukumu

Vietējās kafejnīcas “Laura” īpašniece 2006. gadā samaksāja 10 tūkstošus latu stāvlaukuma izbūvei tieši pie kafejnīcas ieejas durvīm. Tolaik ceļš gar kafejnīcu bija “Latvijas Valsts ceļu” pārziņā, taču šobrīd par to rūpējas vietvara.

Mārupes dome gar kafejnīcas durvīm iecerējusi paplašināt celiņu gājējiem un riteņbraucējiem. Kafejnīcas īpašniece Vēsma ideju pilnībā atbalsta, taču ir neizpratnē par vietvaras ideju celiņu būvēt uz stāvlaukuma rēķina.

Uzņēmēja vairākkārt runājusi ar pašvaldības pārstāvjiem un bez maksas piedāvājusi savu zemi celiņa ierīkošanai, taču dzirdīgas ausis tā arī nav atradusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā stāsta Vēsma, Mārupes dome iecerējusi jauno celiņu paplašināt uz stāvlaukuma rēķina.

Vēsma
kafejnīcas īpašniece

Plānots likvidēt perpendikulārās stāvvietas. Būšot slīpās stāvvietas. Ielas vidū paredzēta nepārtrauktā līnija, kā rezultātā pie kafejnīcas drīkstēs iebraukt tikai no vienas puses. Esmu jau atbrīvojusi zemi, kur varētu būvēt veloceliņu. Atdodu par velti zemi, bet atsakās.

Vēsma sazinājusies arī ar “Latvijas Valsts ceļu” būvinženieri, kurš norādījis, ka šajā vietā, ja vien zemju īpašnieki var savstarpēji vienoties, var saglabāt stāvvietas pašreizējā izskatā. Mārupes dome gan kompromisiem nav gatava – projekts jau ir gatavs, būvniecība drīzumā uzsāksies.

Valdis Kārkliņš
Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Mazcenu aleja ir maģistrālais ceļš. Ja tā skatās, pie maģistrāliem ceļiem vispār vajadzētu paralēlās stāvvietas. Esam izprojektējuši pašvaldībai piederošas zemes ietvaros. Ja “ieejam” iekšā privātpersonu zemē, tad būs divas reizes ilgāka. Mums šāda izbūve nav ne ar vienu jāsaskaņo, nav jābrīdina.

Pašvaldība 70 metru attālumā no kafejnīcas durvīm izbūvējusi bezmaksas stāvlaukumu. Ļaujot saglabāt stāvvietas kafejnīcas ieejas priekšā, vietvara esot nākusi pretī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” sazinājās ar satiksmes drošības ekspertu Oskaru Irbīti. Arī viņš piekrīt, ka satiksmes drošība krietni uzlabotos, ja spēkratus iela malā novietotu tā saucamajā “skujiņā”, nevis perpendikulāri brauktuvei.

Aptuveni 180 metrus garā velobraucēju un gājēju kopējā celiņa izbūvē, projektēšana, būvuzraudzība Mārupes novada iedzīvotājiem izmaksās 86 tūkstošus eiro. Šai summai jāpieskaita vēl arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm