tv3.lv

Vieniem nobrauktuves noasfaltē, citiem – nē; remontdarbos Bauskas pusē apdala iedzīvotājus

3. jūlijā 19:23

Bauskas novada iedzīvotāji neizpratnē, kāpēc autoceļa Bauska-Aizkraukle (P87) remontdarbos vairākās vietās nenoasfaltē nobrauktuves no šosejas uz pašvaldības ceļiem, kamēr daudzviet, pat vietās, kur dzīvo mazāk iedzīvotāju, nobrauktuvēs no galvenā ceļa uzklāj asfalta segumu.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Bauskas novada Likvertenu ciema iedzīvotāji, kuri uz un no mājām dodas pa pašvaldības ceļu, kas piekļaujas šosejai P87. Iedzīvotājus priecē, ka šosejai būs jauns segums, bet ir neizpratnē, kāpēc nobrauktuve uz pašvaldības ceļu nav noasfeltēta. Šāda situācija ir arī citos autoceļa P87 pieslēgumos, tikmēr vairumam pievadceļu pieslēgumu vietas ir noasfaltētas. Uzklausītie pauda neizpratni un vaicāja: pēc kādiem kritērijiem lemts, kuras nobrauktuves asfaltēt, kuras – nē. Kamēr Likvertenos dzīvo vairāki demiti iedzīvotāji, un viņi palikuši bez sakarīgas nobrauktuves, tikmēr citviet ar asflatētu nobrauktuvi aplaimots mazāks skaits iedzīvotāju.

Līga
apkaimes iedzīvotāja

Projektā neviens nav paredzējis, ka nobrauktuve tiks asfaltēta. Ceļa segums pacēlies par aptuveni 20 centimetriem. Domāju, ka mums arī pienākas nedaudz komforta, nevis tikai automašīnu laušana.

Līga
apkaimes iedzīvotāja

Tiem, kuriem zemas mašīnas, nemaz nevar uzbraukt, var saskrāpēt apakšu. Ja saskrāpēs un sāks rūsēt, kurš par to maksās?

Gar remontētās šosejas brauktuvi uzbērta grunts nomale, kas kalpo arī kā uzbrauktuve uz šosejas no pašvaldības ceļa. Pagaidām tā kaut cik lēzeni ļauj uzbraukt uz šosejas, bet iedzīvotāji ir pārliecināti, ka spēkratu slodzes rezultātā tā tiks izdangāta. “Tā tiks ātri izbrauktāta, īpaši slapjā laikā. Katras divas nedēļas nāksies piebērt segumu. Nezinu, vai tas ir lietderīgi. Mūsuprāt, lietderīgāk būtu noasfaltēt,” uzskata iedzīvotāja Līga.

Iedzīvotāji norāda, ka konkrētajā vietā, uzbraucot uz šosejas, pārredzamība nav no labākajām, tāpēc ērta uzbrauktuve, viņuprāt, gādātu arī par drošību. Iedzīvotāju viedoklim pievienojas arī Līga Vasiļauska, Vecsaules pagasta nodaļas vadītāja.

Līga Vasiļauska
Vecsaules pagasta nodaļas vadītāja

Bauskas novada pašvaldības iestāde Bauskas apvienības pārvalde pagājušonedēļ nosūtīja vēstuli “Latvijas Valsts ceļiem” ar lūgumu uzklāt asfalta seguma kārtu uz šīs nobrauktuves. Es uzskatu, ka nobrauktuvēm uz pašvaldības ceļiem pilnīgi noteikti jābūt asfaltētām, neskatoties uz to, ka kaut kādu apstākļu vai kļūdas dēļ tas nav izdarīts pagātnē. Ir atstāts grants segums. Uzsākot braukšanu, tiek veidotas bedres. Šīs bedres nelabi ietekmē transportlīdzekļus un jaunuzklāto asfalta kārtu, kuras kante tiek nolauzta. Es karreiz kā laimes spēlē braucu uz tā ceļa. Es tiešām neko nesaku, ka uz vienu māju [nenoasfaltē], bet šajā projektā uz diviem pašvaldības ceļiem nav izveidotas nobrauktuves. Kāpēc? “Latvijas Valsts ceļu” oficiālā atbilde ir: jo tā ir vēsturiski. Varbūt varam labot vēsturi?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Komunikācijas daļa norādīja, ka remontdarbos neveic ceļa pārbūvi, bet gan maina segumu, kas nozīmē, ka asfaltu klāj vietās, kur tas bijis arī iepriekš.

LVC Komunikācias daļa

Šis ir vienkāršotais atjaunošanas projekts. Tādos segums tiek saglabāts tāds, kāds vēsturiski ir bijis. Proti, tur kur bija asfaltētas nobrauktuves, tās tiek asfaltētas, kur nebija – netiek. Lai uzklātu asfaltbetona segumu grants nobrauktuvēs, būtu nepieciešama projektēšana un pārbūve.”

Lai pārbūvētu grants segumu par asfalta, tai skaitā pieslēgumus, nepieciešams pilns tehniskais projekts, kas paredzētu lielākas izmaksas, norādīja LVC.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm