tv3.lv

"Naudas izšķērdēšana!" Saulkrastieši dusmīgi uz pašvaldību par pārāk īsām stāvvietām

2021. gada 8. jūlijā 23:30

Šovasar Saulkrastu centrā ierīkotas stāvvietas aptuveni simts automašīnām, kaut stāvlaukumi joprojām nav nodoti ekspluatācijā, iedzīvotāji jau pamanījuši nepilnības – stāvlaukumi ir pārāk īsi. Autovadītājiem tie būšot neērti un bīstami.

Kāds raidījuma “Bez Tabu” skatītājs vēstulē norādījis, ka pašvaldība esot izšķērdējusi līdzekļus. Kā raksta skatītājs, šobrīd “briestot liela problēma”.

Bez Tabu skatītājs

Pašreiz norit jaunbūvēto stāvlaukumu nodošana ekspluatācijā, bet tie ir izbūvēti absolūti nepareizi.

Informācija no domes slepenām sarunām – ir komanda klusēt par notiekošo, jo iesaistīta Eiropas fondu nauda, kas segs 90% no izdevumiem, bet jau tagad domē visiem skaidrs, ka viss būs jāpārbūvē, jo projektētāji ir spēcīgi kļūdījušies.

Izmēriet iekrāsotos stāvlaukuma izmērus, mocim vieta ir, kādu auto nez tur var novietot?

“Bez Tabu” veic mērījumus un noskaidro, ka paralēlā stāvvieta Saulkrastos būs 538 centimetrus gara, blakus novada centrā – Ādažos stāvvieta ir 690 centimetrus gara. Rīgas centrā esošā stāvvieta ir 640 centimetrus garāka jeb par metru garāka nekā Saulkrastos.

Arī netālu no stāvlaukuma sastaptie Saulkrastu puses iedzīvotāji neslēpj sašutumu par ierīkoto stāvvietu nelielajiem izmēriem. “Ja tas ir automašīnām, tad tas ir nelielām, mazām automašīnām, kas varbūt tur ielīdīs iekšā. Pavirši projektēts, izšķērdēta nodokļu maksātāju nauda,” uzskata Ainārs.

Vilmārs norāda, ka, braucot gar stāvvietām, tās likušās ļoti mazas, tādēļ viņš līdz tām aizgājis kājām.

Vilmārs
Pārliecināts par savām spējām

Man ir diezgan liela mašīna – 120. “Toyota”. Es “noparkošos”, bet tiem, kuriem švakāk ar meistarību, tad 50% iespējamība, ja busiņš, tad varētu būt problēmas.

Saulkrastu novada izpilddirektors arī saņēmis iedzīvotāju sūdzības un steidzās stāvvietas pārmērīt. Vietvarā sapratuši, ka teorētiski viss atbilst projektā paredzētajam, iepriekš nav varējuši paredzēt, ka stāvvietas atsevišķai autovadītāju grupai var būt neērtas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aleksandrs Inārs Zaharāns
Saulkrastu novada domes izpilddirektors

Mēs pārskatījām vēlreiz 2018. gadā apstiprināto projektu, tam ir gan Latvijas Valsts ceļu saskaņojums, gan veikts padziļinātais CSDD audits. Nav bijušas nekādas norādes vai neatbilstības projektam. Mums ir idejas, kā šo projektu… varbūt sadalīt pa zonām. Blakus ir Bīriņu iela, kur attālumi ir virs normām. Esam sazinājušies ar projektētājiem un lūguši, lai piedāvā risinājumu šai situācijai.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā norāda, ka pašvaldībai savulaik nav ieteikts, neparedzot manevru iespējas, veidot paralēlās stāvvietas ceļa malā, tomēr stāvlaukums ir izbūvēts. Tāpat CSDD konstatējuši, ka pašvaldība ierīkojusi iepriekš nenorādītas riteņu atduras.

CSDD atbildes “Bez Tabu”

Auditam iesniegtajā risinājumā atdures nebija paredzētas, kādēļ stāvvietas garums būtiski samazinās.

Uzstādot riteņu atdures stāvlaukumā, kur automašīnas jānovieto 45 grādu slīpumā, zaudēti aptuveni 45 centimetri stāvvietas. Tas ir gana liels platums, kas būtu noderējis autovadītājiem. Pat tukšā stāvlaukumā izbraukšanu apgrūtina pārāk tuvu esošais trotuārs.

Lielākais projekta finansētājs ir Lauku atbalsta dienests, kas piešķīris Eiropas fondu finansējumu 350 tūkstošu apmērā. Saņemot signālu no “Bez Tabu”, dienesta pārstāvji dosies uz Saulkrastiem, lai situāciju aplūkotu savām acīm. Pat ja stāvlaukums būs neērts autovadītājiem, finansējums tik un tā var tikt pārskaitīts pašvaldībai, jo atbilst iesniegtajam projektam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristīne Ilgaža
Lauku atbalsta dienesta pārstāve

Lai gan vēl neesam saņēmuši maksājuma pieprasījumu, projekts noslēdzas tikai 15. novembrī, kad veiktu kontroli, bet tā, kā ir saņemt signāls, dosimies jau tagad. Ja būs uzbūvēts atbilstoši būvprojektam, Lauku atbalsta dienests nav tiesīgs pateikt, ka kaut kas nepatīk, mēs vērtējam pēc tā, kā ir būvprojektā.

Dienesta atzinums būs zināms jau tuvākajā laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm