tv3.lv

Nedienas ar ceļa remontu Jelgavā; iedzīvotāja uzskaita vairākas problēmas

2020. gada 15. oktobrī 19:10

Kopš vasaras izskaņas Jelgavā rit Kalnciema ceļa remontdarbi. Ielas viena puse ir pilnībā uzrakta, pārrakta un atrakta. Un vietējie iedzīvotāji tieši remontdarbu laikā saskaras ar vairākām nebūšanām, no kurām, viņuprāt, varēja arī izvairīties.

Inguna
sūkstās par remontu

Sestdienas vakars sākās interesanti. Atskrēja kaimiņš, kurš prasīja, vai man ir viss kārtībā ar kanalizāciju. Nākot pagalmā kopā ar viņu, mēs ievērojām, ka pa kanalizācijas aku plūst ārā kanalizācijas ūdeņi.

Ingunas pagalms ātri vien pārtop smakojošā peļķē. Un iedzīvotāji ķeras pie telefona un zvana būvdarbu veicējiem.

Inguna
sūkstās par remontu

Pirmo reizi nejauši atbildēja. Bet, kad sākām skaidrot, kas par lietu, teica, ka ātrāk par pirmdienu viņi neko nevar darīt. Tātad visa sestdienu, svētdienu nevaram lietot labierīcības, kā arī jāsadzīvo ar “patīkamu” smaku.

Problēmu gan novērš vietējais avārijas dienests. Un atklājas, ka šķembu līdzināšanas laikā būvdarbu veicēji aizbēruši kanalizācijas caurules. Jelgavniece gan uzsver, ka ar to ķibeles nebeidzas.

Inguna
sūkstās par remontu

Oi, mums, vienvārdsakot, ir diezgan lielas problēmas ar to, ka mēs netiekam brīdināti, vai mēs dienā varēsim normāli izbraukt, izmantot savu iebraucamo ceļu. Jūs pabrauciet pa Kalnciema ceļu, kur ir fantastiski izgriezts asfalts ar asām malām, kur visi šoferi mokās, jo normāli izbraukt nevar. Tas viss ir drauds, lai nesalauztu savu mašīnu.

Braucot pa Kalnciema ceļu un tomēr ievērojot atļauto braukšanas ātrumu, asfaltā izzāģētie kvadrāti gan nekļūst par pārāk nopietnu šķērsli. Būvdarbu norisi aktīvi uzrauga arī Kalnciema ceļa iedzīvotājs Rubīns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rubīns
viss patīk

Man te nekādu pretenziju nav. Ļoti labi, atsaucīgi. Es esmu pateicīgs pagaidām viņiem. Ļoti labi. Te taču kanalizāciju velk. Gaidījām visu mūžu savu.

Pēc strādnieku ieteikuma sazināmies ar būvdarbu vadītāju, kurš gan sākumā aicina iesūtīt interesējošos jautājumus ar e-pasta starpniecību. Tomēr būvnieku pārstāvis pēc neilgas sarunas gan piekrīt satikties aci pret aci, taču – bez skatīšanās kameras objektīvā.

Niks Gustavsons
SIA ”Baltijas būve” pārstāvis

Mēs nevaram atskriet deviņos [vakarā] vai cikos tur pa nakti, jo mēs neesam tā kā avārijas novēršanas brigāde. Mēs jau nesakām, ka mēs neesam kaut kur vainīgi. Protams, ja var piezvanīt un pateikt, tā kā izrunāties vai kā. Mēs visu novērsīsim, kur mēs, ja gadījumā, kļūdīsimies.

Projekta pasūtītājs ir Jelgavas pilsētas dome. Pašvaldības iestādes ”Pilsētsaimniecība” pārstāve gan uzsver, ka līdz šim gan neesot saņemtas izteiktas sūdzības par būvdarbu norisi.

Kristīne Lazdiņa
pašvaldības iestādes ”Pilsētsaimniecības” pārstāve

Būvdarbu laikā mēs, protams, ne no kā neesam pasargāti, daudz kas var gadīties. Un šeit var piebilst, ka mēs ar būvnieku vēl runāsim, jo līgumā ir paredzēts arī trešajām personām, ja ir kādi zaudējumi būvnieku vainas dēļ, tad arī, protams, segsim zaudējumus iedzīvotājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ingunas gadījums vēl tikšot izvērtēts. Tikmēr būvnieku pārstāvis saglabā optimismu, uzsverot, ka projektu izdošoties pabeigt līdz oktobra beigām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm