tv3.lv

“Negribam vēl tikt pie soda.” Kur pazuda nosacījumi par videoreģistratoru reģistrēšanu?

Iegādājoties jauno ģimenes automašīnu, Šarlote vēlējusies to aprīkot ar videoreģistratoru, lai nodrošinātos pret nepatīkamiem pārpratumiem ceļu satiksmē. Taču konstatējusi, ka nemaz tik viegli nav saprast, kur un kā tieši videoreģistratoru padarīt oficiālu.

2019. gada 12. oktobrī 9:58

“Zvanīju CSDD, tur man nesniedza informāciju, kur īsti reģistrēt videoreģistratoru, arī tālākās instances nedeva to skaidrojumu, gribam oficiāli visu nokārtot, lai netiekam beigās vēl pie soda,” sarunā ar “Bez Tabu” norāda Šarlote.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izrādās, ka videoreģistratorus jau kādu laiku nemaz nav jāreģistrē. Datu valsts inspekcijā norāda, ka personas datu apstrādes reģistrāciju nav jāveic kopš 2018. gada maija, kad spēkā stājās Vispārīgā datu aizsardzības regula.

Līdz pagājušā gada maijam bija reģistrētas vairāk nekā 5300 datu apstrādes, kas nozīmē gan videonovērošanas kameras, gan videoreģistratorus automašīnās.

Sabīne Niedola-Rudzīte
Datu valsts inspekcijas pārstāve

Ir jāatceras, ka Fizisko personu datu apstrādes likumā ir noteikts, ka ieraksts, kas tiek veikts ceļu satiksmē, pēc tam nedrīkst tikt publiskots citām personām, bet, protams, ja to nepieciešams nodot policijai, tad ir tiesības nodot.

Tomēr sociālajos tīklos gozējas gana daudz viedoreģistratoru materiālu, un nav arī tā, ka Datu valsts inspekcija tos monitorētu. Jārīkojas personai pašai, ja uzskata, ka video ir identificējama.

“Primāri jāvēršas pie personas ar lūgumu izdzēst informāciju, tad var vērsties pie sociālā tīkla, ja nenotiek reakcija, tad tas, iespējams, ir inspekcijas jautājums,” skaidro  Reģistrācijas lietu izskatīšanas nodaļas vecākā eksperte Sabīne Niedola-Rudzīte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis “Bez Tabu” norāda, fakts, ka videoreģistratorus vairs nav jāreģistrē, atvieglo arī policijas darbu, tāpat kā pašas ierīces.

Normunds Krapsis
Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Kad bija prasības par reģistrēšanu, tad, protams, ja notika kāds ceļu satiksmes negadījums, cilvēki šaubījās, vai viņu pierādījums būs leģitīms un vai nebūs tā, ka viņš, gribot pasargāt sevi, beigās vēl tiks sodīts. Jebkurā gadījumā šis te video ieraksts var kalpot kā viens no pierādījumoenm lietā un palīdzēt policijai noskaidrot patiesību.

Normunds Krapsis atklāj, ka pats arī ir videoreģistratora īpašnieks, jo ir situācijas, kad tas var kalpot kā vienīgais pierādījums. Tāpat bieži vien noder arī video no negadījumā neiesaistītu personu, aculiecinieku automašīnām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm