Neiekrīti! Policija šajā šosejā sodījusi vairāk nekā 400 autovadītāju

2021. gada 7. jūnijā 19:10

Autoceļš Jūrmala-Talsi ved tieši gar jūras krastu, vasaras sezonā turp dodas iedzīvotāji, tādējādi atpūtnieki vasaras priekus šeit dodas baudīt gan no Rīgas, Saldus, Jelgavas un citām apdzīvotām vietām. Atgriežoties pie automašīnas, daudzus sagaida soda kvīts.

Daudzi autovadītāji sodu saņem nejaukas sakritības dēļ. Pērn šajā posmā tika uzlabots ceļa segums, taču līdz pat šim brīdim nav uzkrāsotas jaunas līnijas. Ceļa jūras pusē spēkā ir aizliedzošā ceļazīme, kas attiecas uz piecu kilometru garu posmu. Par zīmes eksistenci gan aizmirst daudzi autovadītāji, kuri nolemj automašīnu novietot ceļa jūras pusē.

Pagājušā peldsezonā Engures novada kārtības sargi uzstādījuši rekordu un piekrastes zonā sodījuši nepieredzēti lielu pārkāpēju skaitu.

Lauris Rajeckis
Engures pašvaldības policists

Ceļš ir šaurs, smagās automašīnas, arī satiksmes autobusi var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Ļoti bieži vasarās zvana tieši autobusu un kravas automašīnu vadītāji, ka uz ceļa nav iespējams samainīties. Pagājušā gadā par šāda veida pārkāpumiem sarakstīti aptuveni 400 protokolu, iepriekšējos gadus ap 200.

Akciju sabiedrībā “Latvijas Valsts ceļi” norāda, ka pērn tika apstrīdēti iepirkumu rezultāti par līniju krāsošanu, līdz ar to līgumi joprojām nav noslēgti. Īpaši šim ceļa posma izsludināts atsevišķs iepirkums.

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļu” pārstāve

Mēs ļoti ceram, ka līdz aktīvās peldsezonas sākumam šis horizontālais marķējums tiks uzklāts. Ceļazīmes ir uzstādītas atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem, vadītājiem jāņem vērā uzstādītās ceļazīmes.

Tāpat autovadītāji sodu var saņemt par to, ka ārpus apdzīvotas vietas automašīnu novieto nepareizā ceļa pusē. Ceļu satiksmes noteikumos norādīts, ka ārpus apdzīvotām vietām spēkrats jānovieto ceļa labajā pusē. Tā kā šajā šosejas posmā jūras pusē nedrīkst apstāties un stāvēt, autovadītājiem jāapgriežas braukšanai pretējā virzienā, lai novietotu automašīnu ar “skatu uz Rīgu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Novietojot automašīnu, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, atpūtnieki spiesti skriet pāri šosejai. “Latvijas Valsts ceļos” gan norāda, ka izmaiņas nebūšot un atpūtniekiem arī turpmāk nebūs ļauts apstāties šosejai jūras pusē.

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļu” pārstāve

Tā nomale, kas ir jūras pusē, diemžēl ir ļoti šaura, tur nav iespējams novietot mašīnu, neapdraudot satiksmes drošību. Kāpjot no mašīnas, iespējamība, ka notiks ceļu satiksmes negadījums, ir ļoti liela. Līdz ar to drošāk un atļauts automašīnu novietot pretējā ceļa pusē.

Mēs ļoti ceram, ka līdz aktīvās peldsezonas sākumam, šis horizontālais marķējums tiks uzklāts. Ceļa zīmes ir uzstādītas atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem, vadītājiem jāņem vērā uzstādītās ceļa zīmes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm