“Nemaksāju, riskēju!” Vecāki negrib maksāt par autostāvvietām, ierodoties bērnudārzos Rīgas centrā

2. februārī 19:15

Bērnu vecāki neizpratnē, kāpēc pie Rīgas centra pirmsskolām arī no viņiem iekasē maksu par autostāvvietas lietošanu. Nogādājot atases bērnudārzos un paņemot no tām, vecākiem-autovadītājiem lieki tēriņi.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās rīdziniece Kristīne, kuras bērns mācās Rīgas Ziedoņdārza pirmsskolā galvaspilsētas centrā. Viņa atvasi bērnudārzā nogādā ar automašīnu. Tā kā pie bērnudārza, kā jau teju visur centrā, par publisko autostāvvietu lietošanu ir jāmaksā, bērnudārznieku vecākiem ir divas izvēles iespējas: nemaksāt, tādējādi riskējot saņemt soda kvīti, vai samaksāt par autostāvvietu. Kristīne atzina, ka parasti izvēlas riskēt. Par pirmajām piecām autostāvvietas lietošanas minūtēm nav jāmaksā, bet, kā norādīja bērnudārznieka mamma, mēdz būt rīti un pēcpusdienas, kad bērna nogādāšana bērnudārzā un paņemšana no tā aizņem vairāk laika.

Kristīne
nogādā bērnu pirmsskolā ar automašīnu

Paiet laiciņš, bet es nemaksāju, riskēju un baidos. Domāju, vai būs soda kvīts. Steidzinu bērnu, sakot: skrienam, skrienam, mammai mašīna stāv.

Kristīne uzskata, ka pirmsskolu audzēkņu vecākiem varētu ļaut novietot automašīnas pie bērnudārziem bez maksas ilgāku laika nogriezni, kārtību nosakot ar kādu papildzīmi. Sarunā ar “Bez Tabu” līdzīgu viedokli pauda arī citi pirmsskolas audzēkņu vecāki un bērnudārza vadītāja Jautrīte Glaudiņa.

Jautrīte Glaudiņa
Rīgas Ziedoņdārza pirmsskolas vadītāja

Nu jā, varbūt kādas minūtes, īsu laiku varētu, protams, kamēr bērnu paņem. Kapēc gan ne? Es piekrītu. Lai viņi [vecāki] vēršas pašvaldībā. Varbūt varētu sakārtot. Ne jau ilgstoši stāvēt, bet kādu brītiņu. Kāpēc gan ne? Kamēr bērns saģērbjas, atnāk.

“Rīgas satiksme” (RS) apsaimnieko maksas autostāvvietas tā, kā to nosaka pašvaldības noteikumi, un izņēmumus izdarīt nevar, norādīja RS pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane. “Visiem kārtība ir viena: pirmās piecas minūtes bez maksas, vai 15 bezmaksas minūtes pēc apmaksas. [..] Jācenšas iekļauties piecās minūtēs vai jāprasa kāds risinājums pašvaldībai,” norādīja RS pārstāve Bartaševiča-Feldmane.

Izglītības iestādes ir tiesīgas vērsties pašvaldībā ar ierosinājumu par autostāvvietu lietošanas kārtības korekcijām, norādīja Jānis Vaivods, Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) priekšnieka pienākumu izpildītājs. Vaivods informēja, ka RDSD jau līdz šim eksperimentālā kārtā pie atsevišķām Rīgas centra izglītības iestādēm ir ieviesis bērnu vecākiem-autovadītājiem šķietami draudzīgāku kārtību, atļaujot novietot spēkratus bez maksas uz ilgāku laiku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Vaivods,
Rīgas domes Satiksmes departementa priekšnieka p.i.

Tomēr tas nerisina problēmu. Dienas laikā šīs autostāvvietas netiek izmantotas atbilstoši mērķim. Piemēram, ir atsevišķi indivīdi, kuri ļaunprātīgi izmanto šāda veida autostāvvietas – atstāj automašīnu, ievietojot salonā laika norādi ar apakšā iebūvētu pulksteni, tādējādi nodrošinot bezmaksas stāvēšanu dienas garumā.

Bērnudārznieku vecāki uzskata, ka viņiem varētu ļaut novietot automašīnas bez maksas noteiktā laikā (no rīta un vakarpusē) ar iestādes atļaujām.

RDSD norādīja, ka šobrīd top jauna automašīnu novietņu koncepcija, lai atslogotu Rīgas centru no automašīnām. Iztrādātājiem koncepcija jāsagatavo līdz šī gada martam, norādīja RDSD pārstāvis Vaivods.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm