tv3.lv

Neņem vērā aizliegumu tirgoties! "Skaisto" numuru tīkotāji “uzkarina” CSDD sistēmu

Ceļu satiksmes drošības direkcija šogad otro reizi ļāvusi ikvienam internetā izvēlēties jaunās sērijas numurzīmes. Vienlaikus serverim pieslēgušies vairāk nekā pieci tūkstoši lietotāju, kā rezultātā serveris slodzi neizturēja. Veiksmīgākie izķēra iekārojamākās kombinācijas un tās tirgo internetā.

2021. gada 12. aprīlī 22:20

Vairāki autovadītāji nolēmuši sazināties ar raidījumu “Bez Tabu”, lai paustu savu sašutumu. Viņus neapmierina ne CSDD serveru kapacitāte, ne arī tas, ka iekārojamākās numurzīmes nu internetā tiek tirgotas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris
Autovadītājs

Nupat bija kārtējā reize, kad e-csdd varēja tikt pie izvēles numuriem. Bija pieejami (it kā) XH no 1-99. Tas, ka sistēma kārās un bija gandrīz nereāli kādu no šiem numuriem dabūt ir viena lieta. Bet vairāk uztrauc tas, ka jau pēc pāris stundām pilns “Facebook” ir ar sludinājumiem par šo numurzīmju pārdošanu/mainīšanu jau par stipri augstāku cenu. Ir pat numuri par kuriem prasa 1000 €. Varbūt Jūs varētu noskaidrot CSDD, vai šāda prakse ir normāla? Vai nevajadzētu šos numurus, ko cenšas pārdot, atgriezt izvēles numuru sarakstā?

Numuru tirdzniecība gan ir aizliegta. To nosaka transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumu 11. pants. “Bez Tabu” vērsās Valsts policijā, lai noskaidrotu, kā likumsargi uzrauga šo noteikumu ievērošanu. Izrādās, ka Valsts policijā šo jomu neuzrauga, tas neesot likumsargu kompetencē.

Policijā iesaka vērsties Valsts ieņēmumu dienestā, tomēr arī tur raidījums saņem atbildi, ka dienests neuzrauga to, ko nedrīkst darīt. Satiksmes ministrijā norāda, ka nav kontrolējošā iestāde, līdz to visas numurzīmes ved uz Ceļu satiksmes drošības direkciju.

Ieva Bērziņa
CSDD pārstāve

Mēs sekojam līdzi informācijai sociālos tīklos, dažādas grupās, mājaslapās. Ja cilvēks, kurš rezervējis sev kādu numurzīmi, internetā to cenšas pārdot, mēs varam atcelt pakalpojumu. Cilvēkam jāatnāk pie mums, jāatsakās no numurzīmes par labu citam. Mums jau ir diezgan liela skaidrība, kādā ceļā numurzīme nonākusi pie pircēja.

Bērziņa atzīst, ka iestādes serveris nespēj apkalpot visus e-pakalpojuma izmantotājus. Lai netraucētu mājaslapu izmantot citiem iedzīvotājiem, jaunās numurzīmes internetā bija iespējams rezervēt no 21.00. CSDD pārstāve noliedz izskanējušo informāciju, ka jau pirms 21.00 bija iespējams numurzīmes rezervēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieva Bērziņa
CSDD pārstāve

Tā nav patiesība. No 21.00 numurzīmes sev rezervēja vairāki simti iedzīvotāji. Tas pierāda, ka pakalpojumu var saņemt. Svarīgi arī norādīt, ka numurzīmi var rezervēt tikai sev piederošam transportlīdzeklim. Pēc tam 10 dienu laiku jāierodas CSDD, kā arī jāsamaksā 150 eiro.

Ikkatram Latvijas iedzīvotājam reizi gadā dota iespēja reģistrēt vienu izvēles numuru savam transportlīdzeklim. Par to jāmaksā 150 eiro. Ja cilvēkam ir vairāki transportlīdzekļi, viņš var izmantot tos visus. Latvijā kādai privātpersonai pieder 46 spēkrati; juridiskai personai – 1600.

Bērziņa norāda, ka direkcija katru dienā atsaka rezervēta izvēles numura nodošanu citai personai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm