“Nestrādāja logu tīrītāji, pagrieziena rādītāji!” Uzreiz pēc “BMW” iegādes jauno īpašnieku sagaida lērums “pārsteigumu”

2021. gada 20. septembrī 19:20

Septembra sākumā rīdziniece Arina dodas uz autoplaci Granīta ielā, kur noskata “BMW” 7. sērijas automašīnu. Cena – 7000 eiro. No ārpuses skaists, salons – glauns. Taču jau pirmie kilometri pēc automašīnas iegādes sagādā pamatīgu vilšanos.

Arina

Bija diezgan slikti laikapstākļi. Bija tāds sīkums, kā ieslēgt logu tīrītājus. Ar to viss arī sākās. Nestrādāja logu tīrītāji, nedarbojās pagrieziena rādītāji. Nākamajā dienā pamanījām arī, ka elementāri ūdens tek iekšā lukturos. Aizmugurē visa elektronika atteicās. Un mašīnu pat nevarējām atvērt vaļā.

Arina pēc tam vairākkārt sazinās ar tirgotāju “Autoselect.lv”, kas pieder SIA “MKR Capital”. Uzņēmums sākotnēji bez maksas pat piedāvā veikt automašīnas remontu. Arina gan uzstāj uz “BMW” atdošanu. Viens no darbiniekiem to arī esot apņēmies izpildīt. Arina vēl stāsta, ka, ierodoties autoplacī, paši darbinieki pēcāk pat neesot varējuši iedarbināt transportlīdzekli. Nedarbojās arī iepriekš minētās lietas.

Tomēr tirgotājs pēkšņi esot mainījis lēmumu, atstājot Arinu jau bez variantiem. “Viņi atteica, neko nepamatoja. Kad pateicu, ka šo visu risināsim ar juristiem un PTAC [Patērētāju tiesību aizsardzības centru], mums atbildēja, ko mēs te draudam, pagrieza muguru un aizgāja projām.”

Ierodoties autoplacī, “Bez Tabu” uzreiz norāda, ka nekādu komentāru – šeit un tagad – nebūs. Uzreiz arī tiek palūgts pamest autoplača teritoriju.

Ievadot interneta meklētājā uzņēmuma nosaukumu un atverot portālu “sudzibas.lv”, ieraugām, ka šogad vien jau ir iesniegtas pat 11 sūdzības, no kurām it kā esot atrisinātas divas. Un “Bez Tabu” skatītāja cer, ka arī viņas gadījumā būs pozitīvs iznākums. Jāpiebilst, ka konkrētais tirgotājs arī “Bez Tabu” redzeslokā ir nokļuvis vairākkārt.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) akcentē, ka šajā gadījumā 14 dienu atteikums un preces (automašīnas) atdošana nedarbojas. Proti, klientam esot bijušas visas iespējas pārliecināties par kārotās automašīnas tehnisko stāvokli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sižeta tapšanas dienā saņemam garu jo garu vēstuli no tirgotāja, kurš izmanto izteiktu aizsardzības taktiku. Uzskata, ka Arina gluži vienkārši veikusi neapdomīgu līzinga darījumu. Tirgotājs pat vaino rīdzinieci iespējamā krāpšanā.

“Autoselect.lv”

Šis nav pirmais gadījums mūsu pieredzē, kad šādā veidā klients mēģina tikt vaļā no kredītsaistībām. Un arvien biežāk nākas saskarties ar negodīgiem auto pircējiem, kas izmanto arvien radošākas idejas, lai gūtu sev labumu.

PTAC īpaši akcentē, ka ir būtiski maksimāli pārliecināties par automašīnas tehnisko stāvokli pirms jebkādu dokumentu parakstīšanas vai naudas līdzekļu skaitīšanas.

Arina norāda, ka šobrīd “BMW” automašīna esot nodota kredītiestādes rīcībā, lai līdz situācijas atrisināšanai netiktu iekasēti līzinga maksājumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm