"Neviens nemāca!" Mamma vīlusies velobraucēju apmācību trūkumā

Skolēna mamma Inese noskaidrojusi, ka ne autoskolas, ne Ceļu satiksmes direkcija neorganizē mācības bērniem, kuri vēlas iegūt velobraucēja apliecību.

Ceļu satiksmes noteikumu apgūšana ir sarežgīts process, tādēļ nepieciešams zinošs palīgs. “Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka bērniem, lai varētu braukt ar velosipēdu, nepieciešamas tiesības. Lai tās iegūtu, jākārto eksāmens CSDD, bet mācības nenodrošina ne autoskolas, arī ne CSDD. Respektīvi, mācies pats un liec tiesības,” raksta Inese.

“Bez Tabu” Rīgas ielās sastaptie bērni atzīst, ka viņiem nav velobraucēja apliecības. Viens otrs ir mēģinājis to iegūt, taču neveiksmīgi. Bet, piemēram, sastaptais Hugo norāda, ka tieši vecāki pamudinājuši apgūt noteikumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inženierzinību un fizikas skolotājam Kārlim Kristiānam privātajā skolā “Domdaris” uzticēta velobraucēju eksāmenu kārtošanas organizēšana.

Kārlis Kristiāns
Skolā organizē velobraucēju eksāmenus

Mums ir līgums ar CSDD, man jāpiereģistrē skolēnu sistēmā. Šogad tie bija 135 skolēni. Mums skolā ir daudz jauno braucēju, vecākajās klasēs ir tādi, kuri uz skolu brauc ar velosipēdu, pat vairākus kilometrus. Tas ir pamats, lai apgūtu ceļu satiksmes noteikumus. Pat ja neizdodas ar pirmo reizi eksāmenu nokārtot, var just, ka bērni ir mācījušies un centušies.

Zināšanu apgūšana atstāta uz skolēnu pleciem, taču direktore noteikusi, ka velobraucēja apliecības eksāmens piespiedu brīvprātīgā kārtā jākārto ikvienam, kurš pārsniedzis 10 gadu slieksni.

“Bez Tabu” novērojums liecina, ka CSDD mājaslapas bērniem paredzētā sadaļa vairs neatbilst mūsdienu prasībām. CSDD atzīst, ka mājaslapas sadaļa ir novecojusi un drīzumā plāno to uzlabot. Tradicionāli Interese par velobraucēju apliecību iegūšanu palielinās tieši pirms mācību gada beigām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārtiņš Mālmeisters
Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis

Kopš 2018. gada šis projekts ieguvis plašu atsaucību izglītības iestāžu vidū. Šobrīd ir aptuveni 300 izglītības iestādes visā Latvijā, kas iesaistījušās.

CSDD apmierina pašreizējā kārtība – ļaut eksāmenus kārtot skolās, un šobrīd nav paredzēts organizēt noteikumu mācīšanu skolēniem.

Pēdējos piecos gados visvairāk (11 041) velobraucēju apliecības izsniegtas 2019. gadā, vismazāk (3 079) 2020. gadā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm