tv3.lv

“Nezināju, ka beigusies medicīniskā izziņa!” Nenojaušot par stūrēšanas aizliegumu, autovadītājs iekuļas milzu ķezā

2019. gada 27. septembrī 19:30

Gatis ar savu auto nejauši apskādē citu spēkratu, pēc kā godprātīgi sazinās ar otru šoferi, abi aizpilda saskaņoto paziņojumu. Par ceļu satiksmes negadījumu Gatis paziņo OCTA apdrošinātājam, kam jāapmaksā auto remonts. Liels bija Gata pārsteigums, pusgadu pēc sadursmes saņemot no apdrošinātāja regresa prasību par vairāk nekā 1000 eiro. Apdrošinātājs vēlas atgūt savu naudu, jo, izrādās, Gatim sadursmes brīdī nebija ļauts vadīt transportlīdzekli.

Ceļu satiksmes negadījums notika aprīlī, kad Gatis, izbraucot no autostāvvietas Rīgā, Rūpniecības ielā, nejauši apskādēja blakus novietoto automašīnu.

Gatis

Uzrakstījām saskaņoto paziņojumu, veicām fotofiksācijas..Protams, uzreiz visu iesniedzu apdrošinātājam, jo bija OCTA. Šoruden man apdrošinātājs atsūtīja regresa prasību, piedzen naudu – vairāk nekā tūkstoš eiro. Situācija bija tāda, ka, kā izrādās, man sadursmes brīdī bija beigusies medicīniskā izziņa, kas nozīmē, ka nevarēju vadīt automašīnu.

Gatis nenoliedz vainu, bet saka, ka nezināja par medicīniskās izziņas derīguma termiņa beigšanos. Vīrietis medicīnisko izziņu saņēma pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad izņēma ”baltās” tiesības. Nedaudz vēlāk, kad ieguva B kategorijas vadītāja apliecību, uz daudziem gadiem devās studēt un dzīvot ārpus Latvijas.

Gatis

Tas [medicīniskās izziņas saņemšana] bija vairāk nekā pirms 10 gadiem. Uz autovadītāja apliecības ir tikai viens derīguma termiņš – autovadītāja apliecībai. Kurš normāls cilvēks var atcerēties, ko darīja pirms 10 gadiem?

Neilgi pirms auto apskādēšanas, kad medicīniskā izziņa vēl bija derīga, bet tās derīguma termiņš tuvojās beigām, Gatis savu auto nogādāja uz tehnisko apskati. Ņemot vērā pašreizējo nepatīkamo situāciju, viņš uzskata, lai, veicot apskati, viņu Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbinieks būtu informējis par medicīniskās izziņas termiņa beigu tuvošanos. CSDD pārstāvis Jānis Aizpors stāsta, ka CSDD darbiniekiem neesot pienākums to darīt.

Jānis Aizpors
CSDD pārstāvis

Cilvēku apkalpo par konkrētu pakalpojumu, tehnisko apskati. Tad ir jāuzrāda vadītāja apliecība. Ja vadītāja apliecības termiņš tuvotos beigām, mēs pateiktu, bet, lai pārbaudītu informāciju par medicīnisko izziņu, jāmeklē dziļāk datubāzē. Tas paildzinātu procesu, veidotos lielākas rindas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

CSDD pārstāvis Aizpors atgādina, ka automātiskajiem atgādinājumiem par dokumentu, tostarp medicīniskās izziņas termiņa, beigu tuvošanos var pieteikties CSDD izveidotā interneta vietnē ”e-CSDD”, kur iespējams izveidot savu profilu.

Gatis stāsta, ka, daudzus gadus studējot un dzīvojot ārzemēs, viņam nebija nepieciešamības lietot ”e-CSDD” vietni. Autovadītājs uzskata, ka, ja reiz CSDD izveidojis šādu vietni, vajadzētu tajā glabāt informāciju, likt tajā reģistrēties visiem, tādējādi būtu iespējams šoferiem izsūtīt noderīgus paziņojumus e-pastā vai uz deklarēto adresi.

Jānis Aizpors
CSDD pārstāvis

Es domāju, ka tas tiešām nebūtu pareizi visu padarīt obligātu. Cilvēkiem visas obligātās lietas nepatīk. Cilvēkiem ir dota iespēja, brīvprātīgi to izdarīt [reģistrēties ”e-CSDD”]. Es domāju, tas ir labākais risinājums.

Beigu beigās, Gatim situācija izvērtusies laimīgi, jo OCTA apdrošinātājs ”Swedbank” atsaucis regresa prasību.

Jānis Krops
“Swedbank” pārstāvis

Cilvēks tiešām, es saprotu, pietiekami ilgi bijis ārzemēs. Pats nav līdz galam zinājis par šo medicīnisko izziņu. Apdrošinātājs nācis pretī. Ļāvis sakārtot šo juridisko aspektu, respektīvi, nokārtot jaunu medicīnisko izziņu, tajā brīdī regresa prasība tika atcelta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm