tv3.lv

No dzelzceļa tilta Rīgā krītošs akmens sabojā automašīnu; īpašniece vēlas saņemt kompensāciju

Ģenerāļa Radziņa krastmalā ir vienīgais dzelzceļa tilts Rīgā pāri Daugavai. Ik dienu zem tā pabrauc tūkstošiem automašīnu. Un tieši “Bez Tabu” skatītāja Iveta šajā vietā piedzīvo nepatīkamu incidentu.

Iveta

Braucu pa Krasta ielu virzienā uz Vecrīgu. Apstājāmies pie luksofora tieši zem dzelzceļa tilta. Tajā brīdī brauca kravas vilciens. Un no dzelzceļa tilta virsū mašīnai nokrita akmens.

No tilta krītošais akmens trāpa tieši pa automašīnu, vien pāris centimetrus no vējstikla. Iveta pamatīgi pārbīstas, taču sakopo domas un izkāpj no automašīnas, lai pārliecinātos, kas nupat notika. Automašīnas saimniece konstatē, ka transportlīdzeklim ir sadauzīts virsbūves elements.

Iveta pat atrod konkrēto akmeni un saglabā to kā pierādījumu. Autovadītāja arī sazvana policiju, kas atbrauc un fiksē notikušo. Vēlāk saņemtajā lēmumā Iveta uzrādīta kā cietusī. Aprēķināts arī nodarītais kaitējums – automašīnas remonts izmaksāšot vairāk nekā 700 eiro. Iveta no savas kabatas par to maksāt gan negrasās, uzskatot, ka tas jādara uzņēmumam “Latvijas dzelzceļš”.

“Skaidrs, ka viņa nav vainīga, tas ir pilnīgi viennozīmīgi,” uzsver Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins. Iveta esot ieguvēja, jo transportlīdzeklim ir KASKO polise. Taču sarežģītāka situācija ir gadījumā, ja ir tikai Obligātā civiltiesiskā apdrošināšanas polise. Tomēr neatkarīgi no polises veida galvenais ir fiksēt notikušo.

Jānis Abāšins
Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents

Šī piedzīšana nav viegla. Ir gadījumi, kad to izdarīt ir samērā grūti. Līdz ar to, jo labāk šo skādi, šo gadījumu piefiksē, jo vieglāk pēc tam šis piedzīšanas process arī notiks. Ļoti bieži ir gadījumi, kad attiecīgi šis te saimnieks, īpašnieks, redzot, cik pamatīgi un labi viss ir piefiksēts, samaksās jums momentāni šo te skādi un nekāda tiesāšanās nebūs vajadzīga. Bet mēdz gadīties piņķerīgi un piekasīgi ēku īpašnieki, kuri negribēs labprātīgi maksāt.

Sarunā ar “Latvijas dzelzceļu” uzņēmuma pārstāve gan nesteidz vilcienam pa priekšu, norādot, ka vaina vēl neesot pierādīta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ella Pētermane
VAS ”Latvijas dzelzceļš” pārstāve

Precīzas informācijas mums par šo negadījumu nav. Bet šobrīd mums nav nedz pierādījumu, nedz arī aizdomu, ka kāds elements ir kritis un sabojājis automašīnu.

Iveta uzskata, ka notikušais ietekmēs arī ikdienas dzīvi, jo remonta laikā nāksies palikt bez automašīnas. Cietusī gan grasās īrēt citu automašīnu, taču arī šīs izmaksas vēlas piedzīt no “Latvijas dzelzceļa”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm