tv3.lv

“Noliku automašīnu uzreiz aiz dzeltenās līnijas, bet saņēmu sodu!” Autovadītāji norāda uz maldinošu situāciju krustojumos

“Bez Tabu” uzmanības lokā nonāk Krāsotāju ielas maldinošie krāsojumi. Edgars ironizē, ka kļuvis par neoficiālu Krāsotāju ielas advokātu, taču vēlas pasargāt vietējos un arī viesus no nepatīkama pārsteiguma – administratīvā pārkāpuma protokola.

2019. gada 23. oktobrī 19:35

Viena no vietām, kur pie soda ticis Edgars, ir Krāsotāju un Artilērijas ielas krustojums. “Ņemot vērā, ka šeit ir dzeltenais krāsojums, kas, manuprāt, apzīmē ierobežojošo daļu, kur nedrīkst novietot automašīnu, noliku automašīnu līdz ar dzeltenās līnijas sākumu, bet nākamajā dienā mani jau gaidīja 40 eiro sods,” norāda Edgars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Automašīnu drīkst novietot piecu metru attālumā no krustojuma sākuma, bet izrādās, ka dzeltenā līnija ir vien četru metru gara. Edgars sodu pārsūdzējis, jo uzskata, ka ticis maldināts. “Es nestaigāju ar mērinstrumentu un nemēru, ja šeit ir krāsojums, tad es uzskatu, ka līdz krāsojumam es varu novietot automašīnu,” tā Edgars.

Pašvaldības policija lēmumu atstāj negrozītu. Nākamā strīdīgā vieta ir Krāsotāju un Tallinas ielas krustojums. Arī “Bez Tabu” filmēšanas laikā kāds autovadītājs novietojis spēkratu vietā, kur paralēli dzeltenai līnijai atrodas balta nepārtraukta līnija. Trešais stāsts Krāsotāju ielas epopejā aplūkojams krustojumā ar Lienes ielu.

Edgars
norāda uz autovadītāju maldināšanu

Autovadītājiem varētu šķist, ka šī ir automašīnu novietošanas “kabata”, kas sākas uzreiz aiz gājēju pārejas, arī šeit autovadītāji novieto automašīnas, bet saņem sodus par to, ka ir novietojuši spēkratu tuvāk par pieciem metriem no krustojuma.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka inspektori vadās pēc ceļu satiksmes noteikumiem. Piecu metru attālumu likumsargi mēra ar speciālu aprīkojumu, kas ir sertificēts un verificēts. “Autovadītāji var vadīties pēc principa: nolikšu mazliet tālāk automašīnu, nevis mazliet tuvāk, vēl var vadīties pēc tā, ka katras automašīnas garums ir apmēram trīs metri, vēl var mērīt pēc soļiem,” iesaka Toms Sadovskis.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

 Tās līnijas var radīt mulsinošas situācijas, bet, ja policija saņem izsaukumu, policijai uz šo izsaukumu ir jāreaģē, ja formāli noteikumi ir pārkāpti, tad arī likumā nemaz nav paredzēta iespēja tā vienkārši sodu nepiemērot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Satiksmes departamentā atklāj, ka Krāsotāju ielas krāsojumi nav saskaņoti un, visticamāk, tos uzgleznojis kāds labvēlis, patvaļīgi organizējot satiksmi pilsētā. “Mēs brauksim uz vietas un pārbaudīsim, un rīkosimies pēc nepieciešamības. Vai nu tā būs demontāža, vai nu pagarināsim līnijas atbilstoši likumdošanai,” komentē Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Tāpat departamentā sola pievērst uzmanību “kabatai” uz Lienes ielas, kas, iespējams, būvēta laikā, kad nebija stājušies spēkā noteikumi par pieciem metriem. Pašvaldības policijas pārstāvis gan pieļauj, ka tā varētu būt vienkārši daļa ceļa, nevis speciāli ierīkota vieta auto novietošanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm