tv3.lv

Notriec sirmgalvi, bet palīdzēt atsaka! Šokē Liepājas šofera vienaldzība

AS “Liepājas autobusu parks” šofera vadītais sabiedriskais autobuss notriec sirmgalvi, bet atsakās sniegt palīdzību viņa dzīvības glābšanai.

2017. gada 18. janvārī 19:39

Liepājā, Raiņa ielā, ap pulksten 18.30 1939. gadā dzimis vīrietis neatļautā vietā šķērsojis brauktuvi, kā rezultātā viņu notriecis AS “Liepājas autobusu parks” sabiedriskais transportlīdzeklis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrietis uz brauktuves autobusa priekšā nokritis un bezsamaņā asiņojis, to pamanījusi liepājniece Sindija, kuru šokējusi cilvēku vienaldzība.

Sindija

Bija drausmīgs skats! Asinis, cilvēks viens pats, neviena nav blakus, pat ne tuvumā. Cilvēki gāja garām, brauca automašīnās un skatījās. Tas arī viss. Es piestāju malā un gāju palīdzēt.

Nepieļaujami: cilvēks sabraukts, bet šoferis viņu neglābj, pat aptieciņas nav!

Sieviete stāsta, ka autobusa šoferis sēdējis pie stūres un runājis pa telefonu. Arī pasažieri un citi pilsētnieki vien noraudzījušies. Viņa šoferim vaicājusi, vai izsaukta neatliekamā palīdzība. Uz jautājumu autobusa vadītājs neesot reaģējis, par to, ka mediķi izsaukti, esot informējis cits cilvēks.

“Kad prasīju šoferim, vai izsaukta “ātrā palīdzība”, neatbildēja un mēģināja mani izgrūst ārā no autobusa. Kamēr gaidījām “ātro palīdzību”, katra sekunde, minūte var būt izšķirīga. Prasīju viņam, kur ir pirmās palīdzības aptieciņa, lai vismaz ar folijas segu apsegtu asiņojošo vīrieti. Bija taču auksts, slapjš. Viņš uz to nekādi nereaģēja. Teica: “Nav vērts, neredzi, kā izskatās? Viņš tāpat ir beigts.”

Bet es teicu, ka ir jāmēģina glābt. Kad sapratu, ka viņš to nedarīs, uzstāju, lai iedod aptieciņu, pati taču varu sasegt, tomēr uz to viņš man atbildēja, lai novelku savu jaku un apsedzu ar to, ja man to vajag,” par autobusa šofera bezdarbību stāsta Sindija.

Taujāta, kāpēc neizmantoja savas automašīnas aptieciņu, liepājniece stāsta, ka viņas spēkrats atradies tālu, dodoties tai pakaļ, tiktu zaudēts svarīgais laiks. Turklāt sieviete bijusi pārliecināta, ka sabiedriskajā autobusā tai noteikti jābūt. Tomēr šoferis atzinis, ka atstājis to depo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Virkne pārkāpumu

Kritisks par šādu attieksmi ir arī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Uģis Petkus:

“Autobusā, kurā ir vairāk nekā 25 vietas, jābūt divām aptieciņām. Ceļu satiksmes noteikumos minēts, ka ir jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība. Protams, ja cilvēks aukstā laikā guļ uz zemes, viņu vajadzētu apsegt un paskatīties, kas viņam ir noticis. Ne velti to māca pirmās palīdzības kursos.”

Liepājniece Sindija, kura ziņo par sabiedriskā transportlīdzekļa šofera vienaldzību, atceras, ka šoferis neesot pat novietojis trijstūri, kas brīdina par avārijas vietu un neesot norobežojis vietu ap cietušo, lai pasargātu no citu dzīvībai bīstamu traumu riska.

“Mani aizskāra tā vienaldzība! Es tikai centos palīdzēt, jo esmu spējīga to izdarīt, bet mani atgrūda un pateica, ka tas nav vajadzīgs,” sašutusi ir Sindija.

Šoferiem būs paraugstunda

Liepājas pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports”, kas pasūta AS “Liepājas autobusu parks” sabiedrisko pārvadātāju pakalpojumu, direktors Gints Lūsis informē, ka pirmās palīdzības mācības notiekot periodiski, tomēr, izvērtējot notikušā apstākļus, ieteiks pārvadātājam veikt atkārtotu iemaņu pārbaudi un apmācību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp citu, cietušais izdzīvojis, pretēji šofera neprofesionālajiem pieņēmumiem par cilvēka bezcerīgo stāvokli. Tagad viņš ārstējas slimnīcā.

Jāatgādina, ka Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka “ja ceļu satiksmes negadījumā ir cietuši cilvēki, [..] transportlīdzekļa vadītājs dara visu iespējamo, lai cietušajam sniegtu pirmo medicīnisko palīdzību”.

Tāpat Krimināllikuma 141. pants nosaka, ka “par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī, [..] ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu”.

Policijā informē, ka uzsākta administratīvā lietvedība par ceļu satiksmes negadījumu, tomēr jāatgādina, ka iesniegumu par apzinātu palīdzības nesniegšanu Valsts policijā var iesniegt cietušais vai kriminālprocesu var rosināt paši likumsargi, ja saskata nozieguma sastāvu.

Vai tiešām autobusā nebija neviena no divām obligātajām medicīniskajām aptieciņām? Kāpēc šoferis, kā informē sašutusī liepājniece, bez mediķa izglītības patvaļīgi spriedis, ka cietušais ir miris? Kāpēc kritiskā situācijā netika sniegta palīdzība? Šos jautājumus Bez Tabu uzdeva AS “Liepājas autobusu parks” vadībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārvadātājfirmas valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns rakstveida skaidrojumā neatbild uz uzdotajiem jautājumiem, bet informē:

Liepājas Autobusu parka vārdā izsaku dziļu nožēlu par notikušo negadījumu. Esam sazinājušies un tikušies ar cietušā tuviniekiem un piedāvājuši savu palīdzību. Norit iekšējā izmeklēšana un lietas faktisko apstākļu noskaidrošana arī mūsu uzņēmumā.

Uzreiz pēc negadījuma autobusa vadītājs ir informējis LAP dispečeru dienestu par notikušo, pēc kā LAP darbinieki ir izsaukuši neatliekamo medicīnisko palīdzību. Plašākus komentārus par lietas apstākļiem varēšu Jums sniegt pēc iekšējās izmeklēšanas beigām.

Nesen Bez Tabu ziņoja par citu gadījumu, kad Liepājas autobusa parka šoferis rupji izturējās pret jauno māmiņu ar ratiem!

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm