tv3.lv

OCTA kāpj debesīs! Kas izraisījis straujo cenu kāpumu un kad tas rimsies?

Ieraugot, cik strauji kopš jaunā gada kāpj Obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas cenas, autovadītāji ir pārsteigti par apdrošinātāju neremdināmo apetīti un uzskata, ka ir iedzīti sprukās. Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana braucamajam ir nepieciešama, un gribi vai negribi, polise jāpērk.

2017. gada 27. jūnijā 20:01

Bez Tabu skatītāja Andra ir izmisumā, ka nu jāatdara maks divtik plaši:

Izrādās, man polise uz 3 mēnešiem tagad maksā 19,50 eiro iepriekšējo 9,58 eiro vietā. Otrajai automašīnai bija 28 eiro gadā, bet tagad ir 80 eiro. (Mana Bonus Malus klase ir nemainīga.)

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu skatītāja Vaira, ieraugot, ka arī viņas transportlīdzekļa OCTA cena dažu mēnešu laikā pieaugusi kosmiskā ātrumā, to vienkāršos vārdos dēvē par zagšanu.

Ar straujo OCTA polises cenu kāpumu ir neapmierināti arī citi Bez Tabu aptaujātie automašīnu īpašnieki.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins taisnojas, ka cenu paaugstinājums ir pamatots, jo OCTA jomā apdrošinātāji darbojoties ar zaudējumiem, tagad esot jāmaksā arī morālā kaitējuma atlīdzība un esot citi ekonomiskie pamatojumi.

Konkurences padome šobrīd nesaskata vajadzību iejaukties. Uzskata, ka cenu kāpums ir pamatots. Ja tāda nebūtu, tad gan pārbaudītu, vai nav kāda aizliegta vienošanās starp apdrošinātājiem.

Neraugoties, ka sods par braukšanu bez OCTA polises ir no 85 līdz 120 eiro, daļa autovadītāju to ignorē un izvēlas polisi nepirkt.

Gadā tiek pieķerti ap  1000 grēkāžu

Visbiežāk kārtībsargi polises pārbauda, ja autovadītājs iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā, izdarījis kādu pārkāpumu vai foto radars fiksējis neatļautu braukšanas ātrumu.

Ir vai nav OCTA polise, policisti redzot arī no saviem transportlīdzekļiem on-line režīmā.

Gan konkurences padomes pārstāve, gan paši apdrošinātāji prognozē, ka tuvākajā nākotnē autovadītājiem nāksies atdarīt makus vēl plašāk, jo OCTA polišu cenas varētu kāpt vēl vairāk.

Visticamāk, straujais cenu kāpums apstāsies vien gadījumā, ja apdrošinātāju vidū uzradīsies konkurenti, kas viens otru nospiedīs uz ceļiem.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm