Ogrē mēnešiem ilgi nespēj salabot svarīgu tiltu

2022. gada 5. septembrī 19:10

Katru dienu tūkstošiem autovadītāju izmanto tiltu pār Ogres upi, lai dotos galvaspilsētas virzienā. Tilta deformācijas šuve jau vairākus mēnešus ir ļoti sliktā stāvoklī, radot ne tikai troksni, bet arī iespējamību tiltu sabojāt vēl vairāk.

Tuvākajā apkaimē ikviens var dzirdēt jebkuru automašīnu, kura brauc pāri šuvei, troksnis ir diezgan liels. Šķērsojot tiltu kājām, pat nespeciālistam ir skaidrs, ka steidzami nepieciešami remontdarbi, tomēr tie, kā norāda skatītāja, kavējas jau vairākus mēnešus.

Linda
vēlas salabotu tiltu

Asfalts drūp no trieciena, šoferīši, kuri zina vai pamana, cenšas apbraukt, bet daudzi saņem pamatīgu triecienu. Šāds skats jau ir visu vasaru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tilta bojājumu atrādām Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes docentam, kurš uzsver, ka šāds defekts jānovērš pēc iespējas ātrāk. Runa nav tikai par deformācijas šuves vizuālo skatu, bet arī tilta konstrukciju kopumā – nu šuvē pavisam brīvi iekļūst ūdens.

Viktors Haritonovs
Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes docents

Ja ūdens tur iekļūst, sāksies korozija. Metāls sāks rūsēt, izskalos cementu, var radīt nopietnus bojājumus nesošām konstrukcijām, kā arī pasliktināt tilta nestspējas īpašības. Tas ir jāizlabo. Tā ir klasika. Ja būvē tiltus, katru gadu notiek ikgadēja apsekošana. Jo laicīgāk pamana mikrobojājumu, to novēršot, tas paildzina konstrukcijas mūžu. Kā arī tas šādā gadījumā nav tik dārgi.

Deformācijas šuves ir tiltu vājie posmi. Labs rezultāts ir, ja tās kalpo astoņus gadus, taču, lai tā notiktu, tās regulāri jāapseko. Tilts ir Ogres domes pārziņā. Vietvarai bijušas grūtības atrast darbu veicēju.

Pēteris Bužers
Ogres novada domes pārstāvis

Ir veiktas apsekošanas, ir konstatēts defekts, pieņemts lēmums. Tā nav, ka tilts tūlīt sabruks. Ir atsaukušies vairāki uzņēmēji, kas varētu šos darbus veikt. Apjoms šeit ir ļoti neliels, būvniecības sezonā neviens neskrien uz tādu mazu darbu.

Šuves remontdarbus iecerēts veikt līdz oktobrim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm