tv3.lv

Olas vējstiklā, pārdurtas riepas, ķieģelis! Stāvvietu “karš” pie nama Rīgas centrā uzņem apgriezienus

Rīdziniece Līga, kura nesen sākusi dzīvot daudzdzīvokļu namā Rīgas Centrā, par automašīnas novietošanu pie mājas, kurā dzīvo, sodīta: auto vējstiklā iemestas vairākas olas, pārdurta riepa un uz spēkrata atstāta zīmīte ar brīdinājumu nenovietot auto šajā stāvlaukumā. Tāpat kā brīdinājums par vēl nopietnākām sekām uz auto atstāts ķieģelis.

2021. gada 23. aprīlī 19:10

Līga Čaka ielas 131 namā Rīgā īrē dzīvokli. Tajā ievākusies salīdzinoši nesen. Nama iedzīvotājiem uz visiem ir vairāk automašīnu, nekā stāvvietu pie mājas. Līga savu spēkratu parasti novieto citviet, kādā šķērsielā, bet nesen bija nepieciešamība noparkoties pie šī nama, kurā pati dzīvo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līga
sodīta par auto novietošanu pie mājas, kurā dzīvo

Bija nesamas smagākas mantas. Negribējās iet tik tālu, tāpēc nolikām tur [pie mājas]. Pirms Lielās piektdienas uz automašīnas parādījās zīmīte, kurā bija rakstīts “Neliec auto šeit!”

Nelielajā stāvlaukumā, kurā ietilpst dažas automašīnas, nav noteikta automašīnu novietošanas kārtība. Nav nevienas ceļazīmes un norādes, ka te drīkstētu novietot automašīnu ar kādām īpašām atļaujām. Teorētiski šajās vietās spēkratus drīkst novietot pat namam nepiederoši šoferi. Ņemot vērā, ka dzīvo šajā namā, Līga norāda, ka ir pašsaprotami, ka viņa pie mājas drīkst novietot savu spēkratu. Citās domās gan bija kāds nama iedzīvotājs, kurš Lieldienu brīvdienās pārmācīja Līgu: pēc brīdinošās zīmītes izvietošanas sekoja automašīnas bojāšana.

Līga
sodīta par auto novietošanu pie mājas, kurā dzīvo

Vējstiklā tika iemestas trīs olas, pārdurta riepa, bruģakmens nolikts uz vējstikla ar domu, ka, ja nolikšu vēlreiz automašīnu, vējstiklā lidos ķieģelis, bet es tur drīkstu novietot! Es tur konstanti redzu novietotas dažas automašīnas. Varbūt domā, ka kādi izredzētie? Kā sapratu, it kā ir dzīvokļu īpašnieku iekšējā “Whatsapp” sarakste, kurā īrniekus neuzņem, jo mainās. It kā tur esot jāiesūta savas automašīnas bilde, lai tai nedarītu pāri. Tas, manuprāt, ir kaut kāds pilnīgs absurds! Es neesmu tajā sarakstē.

Līga pieļauj, ka viņas automašīnai pāri nodarīja naktī, pēc tam, kad vakarpusē novietoja auto pie mājas. Sieviete arī stāsta, ka pārmācīja arī elektriķi, kurš vēlā pēcpusdienā bija ieradies veikt remontdarbus, atstājot savu automašīnu stāvvietā pie mājas aptuveni uz stundu.

“Bez Tabu” uzrunātie mājas iedzīvotāji saka, ka ir informēti par izdarībām, bet nezina, kurš no mājas šādi rīkojas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” komanda arī uzdrošinājās vairākās dienās uz vairākām stundām atstāt savu automašīnu pie mājas, tomēr tā nevienu neizveda no pacietības. Iespējams, tas tāpēc, ka tajos laikos bija brīvas vietas, nebija nepieciešamības izrēķināties ar nezināmu automašīnu.

Vainīgo meklējot

Nama pārvaldniece, apsaimniekotājfirmas “Vercuņģi” valdes locekle Daina Vītola informē, ka pāridarīšana automašīnām pie mājas sākusies kopš pagājušā gada beigām. Līgas pieminētie gadījumi neesot vienīgā epizode stāvvietu “karā”. Arī iepriekš kādai automašīnai sagrieztas riepas, savukārt olu kā munīcijas izmantošana esot jauna tendence.

Daina Vītola
SIA “Vercuņģi” valdes locekle

Plānots izvietot ceļazīmes, tāpat nama iedzīvotājiem, kuri šeit vēlēsies novietot automašīnas, tiks izsniegtas atļaujas. Tāpat, visdrīzāk, šeit nepieciešami stāvvietu lietošanas noteikumi, ko arī apstiprinās visi dzīvokļu īpašnieki. Tie paredzēs, ka šeit automašīnas drīkstēs novietot ar atlaujām, bet, tā kā vietu ir tik, cik ir, kas pirmais atbrauks, tas noliks. Bez apvainošanās. Ja gadījumā kāds būs novietojis automašīnas bez atļaujas, būs iespēja izsaukt policiju, lai sodītu tos, kuri šeit neatļauti novietos automašīnas.

Iedzīvotāja Līga nesūdzējās par pāridarījumu automašīnai. Apsaimniekotāja pārstāve informē, ka pati veic izmeklēšanu, aptaujājusi nama iemītniekus, tomēr pagaidām vainīgo neizdodas atrast.

Daina Vītola
SIA “Vercuņģi” valdes locekle

Tāpēc ir doma izvietot kameras. Par tām balsošana šobrīd ir procesā. Tik ātri tas viss nenotiek. Jānotiek balsojumam, jo tās būs izmaksas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm