"Paliek stāvot ar paceltu roku!" Rīgas dome liedz daudzās pieturās stāties reģiona autobusiem

“Bez Tabu” skatītājs Gatis dzīvo Ropažu novada Stūnīšos. Viņš katru dienu izmanto sabiedrisko transportu, lai nokļūtu uz darbu galvaspilsētā, taču nu atzīst, ka šis pakalpojums daļai pasažieru kļuvis nepievilcīgs.

Pagājušā gada nogalē mainīts pārvadātājs, un Gatis norāda, ka no tā brīža šoferi vairs nestājās visās pieturvietās. Ja līdz šim pasažieri tika uzņemti un izlaisti gandrīz 20 pieturvietās, tagad skaits samazinājies līdz piecām.

Gatis pārliecināts, ka, padarot starppilsētu autobusu pasažieriem neērtu, daļa izmantos privātos transportlīdzekļus.

Gatis
vēlas pasažieriem draudzīgu sabiedrisko transportu

Šobrīd autobusi ļoti bieži pabrauc garām dažām pieturām, kurās it kā vairs nedrīkst stāties. Cilvēki tur māj ar rokām, taču šoferi pabrauc garām. To nedara visi šoferi, bet gan tie, kuri, iespējams, sajūtas ļoti pareizi, apzinīgi, taču nodara pāri citiem. Man ir privātā automašīna, braucu ar autobusu, lai tajā laikā noskatītos kādu filmu, taču, ja mani ziemā spiedīs iet kādas divas pieturas lieki, es sākšu apsvērt domu izmantot mašīnu.

Autotransporta direkcijā, kas valsts vārdā organizē starppilsētu autobusu satiksmi, norāda, ka autobusu šoferi rīkojas atbilstoši noteikumiem. Starppilsētu autobusi drīkst uzņemt un izlaist pasažierus tikai tajās pieturvietās, ko saskaņojusi Rīgas dome.

Starppilsētu autobusi Rīgā drīkst piestāt vien 12 pieturās, vēl 72 pieturās drīkst apstāties Pierīgas autobusi. Ja pasažierus uzņem vai izlaiž neatļautā vietā, pārvadātājam par katru gadījumu var piemērot 70 eiro naudas sodu.

Sanita Heinsberga
Autotransporta direkcijas pārstāve

Iepriekš ir bijušas situācijas, kad šoferi apstājušies pieturās pēc pasažieru pieprasījuma, taču tas nebija saskaņots ar Rīgas domi. Tas nebija akceptēts variants. Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka reģionālie sabiedriski transporti apdzīvotās vietās pietur ne biežāk kā 800 metru attālumā. Pieturu skaits nevar būt līdzvērtīgs, piemēram, “Rīgas satiksmes” pieturvietām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pierīgas autobusi kavējot “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļu satiksmi. Kamēr starppilsētu autobusā tiek tirgota biļete, aiz tā nereti jau sastājusies rinda ar pilsētas sabiedrisko transportu.

Jānis Vaivods
Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs

Skaidrs, ka katrā pieturvietā apstāšanās nebūs atļauta. Ja iesniegumos, kas nāk no blakus pašvaldībām, ir pamatojums, kādēļ kādā konkrētā pieturvietā vajadzētu atļaut, mēs varam pārskatīt pieturvietu skaitu, izvietojumu. Starppilsētu autobusi arī uz šosejas, citās pilsētās nestājas katrā pieturvietā.

Pēc Ropažu novada vadības lūguma šobrīd eksperimentālā kārtā ļauj Pierīgas transportam piestāt arī pieturvietā pie lielveikala “Alfa”.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm