tv3.lv

"Pārbaudiet riepu lamelītes!” Auto eksperts atklāj, kā pārbaudīt riepu stāvokli

2019. gada 13. decembrī 19:15

Riepu protektori ir tikai viena no lietām, kam jāpievērš uzmanība, lai pārvietošanās ar automašīnu būtu droša, taču auto jomas pārzinātājs atklāj, ka tikpat rūpīgi jāpārbauda arī lameļu stāvoklis.

Automašīnu tehniskās apskates laikā uzmanība tiek pievērsta vien riepu protektoriem, taču auto jomas pārzinātājs norāda, ka ļoti svarīgi pārbaudīt arī riepu lamelīšu stāvokli.

Lameles ietekmē to, kā automašīna “uzvedīsies” uz ceļa, cik ātri ar to būs iespējams nobremzēt. Lietoto riepu veikalos bieži vien var iegādāties riepas, kurām protektoru apjoms ir pietiekams, taču to lamelītes ir jau nodilušas un vairs nespēj pildīt savu funkciju.

Uģis Vītols
Auto jomas pārzinātājs

Galvenā riepas darbība notiek, lamelītēm kustoties un aizķerot ceļa vai sniega virsmu. Lamelītes kustās kā ūdenszāles. Kad riepa jau ir nodilusi, var redzēt, ka lameles ir kļuvušas īsākas. Jo lamele īsāka, jo sliktāk tā strādā.

Ceļu satiksmes drošības direkcija, sadarbojoties ar Valsts policiju, visā Latvijā veic iepriekš neizziņotus reidus, kuru laikā tiek pārbaudīts riepu stāvoklis. “Bez Tabu” apmeklē reidu Ropažos, kur teju katrs braucošais transportlīdzeklis tiek novirzīts uz stāvlaukumu riepu pārbaudei.

Rīgas reģionā CSDD pārbaudījusi vairāk nekā 530 automašīnas, 25 no tām tika liegts turpināt ceļu, jo to riepu stāvoklis neatbilda prasībām.

Uldis Zandbergs
CSDD Rīgas klientu apkalpošanas centra vadītāja vietnieks

No 100 mašīnām 5 ir tādas, kurām ir kādas neatbilstības. Šo neapzinīgo vadītāju diapazons ir ļoti plašs. Sākot ar vecu automašīnu vadītājiem, kuri atrunājas ar neesošiem finanšu līdzekļiem, beidzot ar pāris gadus veciem džipiem. Var novērot tādu nesodāmības sajūtu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

CSDD sola organizēt reidus arī turpmāk un neļaut piedalīties satiksmē tiek autovadītājiem, kuru spēkrati nav aprīkoti ar atbilstošām riepām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm