Pat policiju biedē bīstams krustojums, bet Rīgas domnieki neko nemainīs vēl gadiem ilgi

Daudzās avārijas krustojumā Juglā liek rīdziniekiem uztraukties un nodēvēt krustojumu par melno punktu. Lai gan Valsts policijā šo vietu uzskata par bīstamu, par satiksmes infrastruktūru atbildīgā Rīgas domes institūcija problēmu nerisinās vēl vairākus gadus.

2017. gada 2. janvārī 20:08

Ceļu satiksmes negadījums, kurā smagi cieš motociklists. Avārija cieš seši cilvēki, tostarp trīs bērni. Šīs ir tikai dažas vēstis par avārijām Juglas un Murjāņu ielu krustojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baisās avārijas

2016. gada nogalē pēc divu automašīnu sadursmes cieta 2010., 2011. un 2015. gadā dzimuši bērni. Šoferi nav sadalījuši ceļu, vienam no viņiem veicot kreiso pagriezienu. Šis manevrs visbiežāk šajā krustojumā ir liktenīgs.

“Vai nu gaisa spilveni iespieda kājas, vai automašīnas ģeometrija izmainījās. Automašīnas vadītājai ļoti stipri sāpēja roka, bet otrā automašīnā atradās bērni. Pēc aculiecinieku teiktā, viens bērns pat atsitās pret vējstiklu,” stāsta Konstantīns, kurš strādā tieši blakus krustojumam.

Sastaptie Juglas mikrorajona iedzīvotāji ir vienisprātis – tas, kā šoferi veic kreisu pagriezienu no Juglas un Murjāņu ielu, ir bīstami.

“Ļoti grūti veikt kreiso pagriezienu. Dažs šeit burtiski lido, kad dzeltenais luksofora signāls, un nelaiž. Tāpēc nākas veikt pagriezienu teju, kad sarkanais gaismas signāls. Vajadzētu papildsekciju,” norāda uzrunātais iedzīvotājs Anatolijs.

Policija bīstamību redz, Satiksmes departaments – nē

Pērn Valsts policija krustojumā fiksējusi astoņus ceļu satiksmes negadījumus ar vieglākām un smagākām sekām. Rīdzinieki nenoliedz, ka šoferi mēdz būt pārgalvīgi, tomēr uzskata, ka risku mazinātu drošāka infrastruktūra, piemēram, papildsekcijas izveide. Tomēr Rīgas domes Satiksmes departamentā krustojumu neuzskata par bīstamu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Beāta Dambīte, Satiksmes departamenta pārstāve

Pie šādas satiksmes intensitātes skaits nav liels. [..] Ja tie būtu 20 negadījumi, būtu jāizvērtē nepilnības satiksmes organizācijā.

Tomēr pretrunā ar departamenta sacīto ir Valsts policijas paustais:

“Jāteic, ka šo krustojumu var uzskatīt par bīstamu, jo 2016.gadā vien fiksēti astoņi ceļu satiksmes negadījumi,” teic Valsts policijā.

Arī likumsargi norāda uz šoferu pārgalvību, skaidrojot, ka lielākajā daļā negadījumu, veicot kreisā pagrieziena manevru no Juglas ielas, netiek dots ceļš pretī braucošai automašīnai vai arī manevrs tiek veikts pie sarkanās gaismas.

Lai gan rīdzinieki pārliecināti, ka arī šogad avārijas būs, Rīgas domes pakļautībā esošais departaments problēmu nerisinās vēl gadiem ilgi.

“Protams, ka, veicot pārbūvi, būtu iespējams kaut ko uzlabot. [..] Var izbūvēt papildus joslu kreisajam pagriezienam, tādējādi izveidojot papildsekciju. Protams, ar laiku šī iela būtu jāattīsta kā C kategorijas jeb maģistrālo ielu. Perspektīvā noteikti uzlabošana ir plānota, tomēr ne tuvāko triju gadu laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm