tv3.lv

“Pēc notriekšanas bērnam smagas traumas, ārstējamies pusotru gadu!” Bīstama gājēju pāreja Jūrmalā satrauc iedzīvotājus un policiju

Jūrmalas iedzīvotāji ziņo par bīstamu neregulējamu gājēju pāreju pāri četrām joslām Jūrmalā, uz kuras ikgadu notriec cilvēkus, tostarp bērnus. Kāds bērns uz gājēju pārejas notriekts pavisam nesen, oktobra vidū. Šis ceļu satiksmes negadījums ir kā pēdējais pacietības piliens jūrmalniecei Ilonai, kuras 11 gadus vecajam dēlam uz šīs pārejas uztriecās automobilis pērn. Gan iedzīvotāji, gan Valsts policija šo vietu sauc par melno punktu, kur nepieciešams organizēt satiksmi tā, lai pārejas šķērsošana būtu droša.

2019. gada 21. oktobrī 20:13

Ar jūrmalnieci Ilonu “Bez Tabu” komanda tiekas Jūrmalā pie gājēju pārejas blakus Lienes un Jāņa Pliekšāna ielas krustojumam. Pa šo pāreju, soļojot pāri četrām joslām, gājēji šķērso maģistrālo Lienes ielu. Tieši uz tās pērn, 20. maijā, Ilonas tolaik 11 gadus vecajam dēlam uztriecās automašīna, smagi traumējot bērnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilona

Ilona
cīnās par bērna veselību pēc notriekšanas uz gājēju pārejas

Pērn 20. maijā otrā joslā braucošā automašīna uz gājēju pārejas notrieca manu bērnu. Pirmajā joslā braucošie apstājās, bet otrā joslā braucošais, kā parasti, neapstājās. Manam bērnam veica trīs operācijas, pusotru gadu ilga rehabilitācija, smagi miesas bojājumi, aizvien vēl ārstējamies. Mans bērns pēc avārijas tika atsviests lielā attālumā. Viņam bija smadzeņu satricinājums, piešuva ausi, bija ļoti smaga kājas trauma, tagad tajā ir metāls. Jāatzīmē autovadītāju kultūra. Autovadītāji aizmirst, ka stūrē paaugstinātas bīstamības objektu. Viņu šodien izraksta no slimnīcas.

Pēc bērnu notriekšanas ģimenes cīnās par savu bērnu veselību

Smags ceļu satiksmes negadījums, kurā, kā stāsta Ilona, cietis arī 11 gadus vecs bērns, noticis šā gada oktobrī. “Bez Tabu” rīcībā nonākuši arī iedzīvotāju uzņemti fotoattēli, kuros fiksēti notikumi pēc sadursmes: ap uz braucamās daļas gulošo bērnu sapulcējušies daudzi cilvēki, tai skaitā Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes darbinieki.

Ilona stāsta, ka nesenākajai avārijai un ceļu satiksmes negadījumam, kurā cieta viņas bērns, ir daudz kā kopīga: pirmajā joslā braucošie transportlīdzekļi devuši ceļu bērnam, savukārt spēkrats, kas virzījies otrajā joslā, bijis neuzmanīgs, kā rezultātā uztriecies bērnam.

Ilona

Ilona
cīnās par bērna veselību pēc notriekšanas uz gājēju pārejas

Es ļoti satraucos pēc pēdējās avārijas. Analoģiska situācija. To, ko es piedzīvoju, tagad piedzīvo cita ģimene.

“Bez Tabu” komandai izdodas sastapt nesen cietušā bērna klasesbiedrus, kuri stāsta, ka pēc vairāku dienu ārstēšanās slimnīcā cietušo ratiņkrēslā nogādāšot mājās. Notriektajam bērnam esot lauzta gūža.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija: Šis ir Jūrmalas melnais punkts; pašvaldībai jāgādā par drošību

Šāda avārija uz konkrētās gājēju pārejas notikusi, patlaban likumsargi skaidro notikušā apstākļus, informē Juris Jančevskis, Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieks.

Juris Jančevskis

Juris Jančevskis
Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieks

Pa pirmo joslu braucošais transportlīdzeklis apstājās, lai dotu ceļu gājējam, savukārt pa otro joslu braucošais transportlīdzeklis nezināmu iemeslu dēļ uzbrauca virsū gājējam. Es domāju, ka tas [konkrētā pāreja] ir viens no Jūrmalas melnajiem punktiem. Pašvaldībai būtu jādomā par satiksmes organizēšanu konkrētajā ceļa posmā.

Gan šogad, gan pērn periodā no gada sākuma līdz 17. oktobrim uz konkrētās gājēju pārejas reģistrēti trīs ceļu satiksmes negadījumi. Šogad reģistrēti divi uzbraukumi gājējiem, pērn – viens uzbraukums gājējam.

Juris Jančevskis

Juris Jančevskis
Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieks

Valsts policija vairākkārt izteikusi viedokli, ka pašvaldībām būtu jāpievērš uzmanību šādām vietām, ir jāmaina satiksmes organizēšana, jāizveido pāreju kā regulējama, uzstādot luksoforu ar tā saucamo gājēju pogu. Šāds risinājums mazinātu risku.

Ilona stāsta, ka salīdzinoši nesen arī viņas paziņa notriekta uz konkrētās gājēju pārejas. Tāpat sieviete stāsta, ka iedzīvotāji jau sen vērsušies Jūrmalas pilsētas pašvaldībā, pieprasot nodrošināt drošāku pārejas šķērsošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” komanda salīdzinoši īsā laika nogrieznī novēro, ka ne visi transportlīdzekļu vadītāji apstājas pie pārejas, kad to šķērsot vēlas gājēji.

Ilona

Ilona
cīnās par bērna veselību pēc notriekšanas uz gājēju pārejas

Kamēr es jūs gaidīju, kāds tēvs vai vectēvs ar bērnu gāja pāri. Sāka kliegt uz autovadītāju, jo nebremzēja. Ja autovadītāji nesaprot, nepieciešami mākslīgi risinājumi uz galvenās Jūrmalas ielas.

Risinājums būs ziemas beigās

Jūrmalas pilsētas pašvaldībā apstiprina, ka iedzīvotāji patiesi jau sen vērsušies vietvarā ar lūgumiem gādāt par satiksmes drošību.

Edgars Sarkanis

Edgars Sarkanis
Jūrmalas pilsētas Būvniecības projektu vadības nodaļas būvinženieris

Jā, pirms pāris gadiem bija saņemti iesniegumi, pēc kuriem tika reaģēts. Uzsākām pārejas plānošanu. Plānošanu uzsākām ar izbraukuma komisijas izveidošanu. Kopā ar “Latvijas Valsts ceļiem”, Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvjiem apskatījām un novērtējām situāciju, apstiprinājām ieceri. Pagājušogad noslēdzām līgumu par projektēšanas darbiem. Nākamnedēļ plānojam uzsākt regulējamās gājēju pārejas izbūvi. Aprīkosim to ar luksoforu. Gājēju pārejas aprīkošana neaprobežojas tikai ar stabu ielikšanu. Saskaņā ar projektu tiks pārvietota drošākā vietā autobusu pietura, izbūvētas komunikācijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm