tv3.lv

Pērn Latvijā visvairāk zagti “BMW”! Visdrošāk ir Kurzemē

2021. gada 20. janvārī 19:10

Valsts policijas sniegtā informācija liecina, ka zagtāko marku top 5 noslēdz ”Volvo”, ceturto vietu ieņem ”Toyota”. Bronzas godalgu iegūst ”Volkswagen”, sudrabu ”Audi” un zeltu jau pieminētais ”BMW”.

2020. gadā Kurzemē nozagtas vien 26 automašīnas, Zemgalē un Vidzemē pa 37 spēkratiem, Latgalē 62, turpretī Rīgas reģionā 411.  2018. gadā meklēšanā izsludinātas teju 791 automašīnas, 2019. gadā vien 520, turpretī pērn jau 573. Zādzību skaita kāpums, iespējams, saistīts ar kāda grupējuma nonākšanu brīvībā, kur jau atkal ķērušies klāt automašīnām un jau atkal tikuši aizturēti.

2018. gadā policijai izdevies atgūt 580 spēkratus, 2019. gadā 288, bet pērn 287.

Māris Priednieks
Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2. iecirkņa priekšnieks

Salīdzinot 2019. gadu ar 2020., automašīnas tika nozagtas par 9% vairāk. Visvairāk zādzības reģistrētas Rīgas reģionā. Aplūkojot zagļu profilu, redzam, ka tie ir rīdzinieki. Katru gadu aizturam vairākus auto zagļu grupējumus. Tie ir gan profesionāli grupējumi, mobili. Zog ne tikai Latvijā, bet brauc zagt arī uz ārvalstīm. Tāpat tiek aizturētas zagļu grupas, kas ir no citām valstīm – Lietuvas, citām bijušajām PSRS valstīm.

Tikmēr jaunu auto tirgotāji norāda, ka pērn nācies Latvijā reģistrētas par 25% mazāk jaunu automašīnu nekā 2019. gadā. Aizvadītajā gadā tika iegādātas 15 642 jaunas automašīnas. Vairākas auto ražotnes nemaz nespēj apmierināt klientu pieprasījumu, jo Covid ierobežojumu dēļ rūpnīcas nestrādā ar pilnu jaudu. Tas novedis pie atsevišķu auto modeļu deficīta.

Andris Kulbergs
”Auto asociācijas” prezidents

Igaunijā un Lietuvā jaunu auto tirdzniecība piedzīvoja lielāku kritumu nekā Latvijā. Smags bija pirmā Covid vilnis, kad bija lieli pārrāvumi ražošanā Eiropā, to varēja just gada nogalē. Pērn bija ļoti liela interese par elektroautomobiļiem. Bija rekordskaits gan jauno, gan lietoto automašīnu tirdzniecībā.

Pirktāko automašīnu topa trešajā vietā ierindojas “Škoda” (pārdoti 1938 auto), otro vietu ieņem no troņa gāztais “Volkswagen” (pārdoti 2134 auto) , bet pirmajā vietā pēc īsa pārtraukuma atgriezusies “Toyota” (pārdoti 2380 auto).

Andris Kulbergs
”Auto asociācijas” prezidents

Latvijā ir īpaši liels apvidus segmenta automašīnu īpatsvars, tas ir lielākais Eiropā. Mums 52% no jaunām automašīnām ir no apvidus segmenta. ”Toyota RAV4” ir tas, kas ir pabīdījis viņus priekšplānā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērkot jaunas automašīnas, visbiežāk izvēlēti spēkrati ar benzīna dzinēju, turpretī lietoto automašīnu tirgū izteikti dominē tā saucamie dīzelīši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm