tv3.lv

“Pilnīga bezatbildība!” Liepājas šosejas malā izdemolē pamestu auto; šoferis vaino policiju bezdarbībā

2020. gada 28. aprīlī 19:20

Valsts policija, satiksmes drošības eksperti un arī autoceļu uzturētāji jau ilgāku laiku runā par tā dēvēto nulles vīziju. Idejas mērķis ir pavisam vienkāršs – lai uz autoceļiem Latvijā avārijās nebūtu bojāgājušo vai smagu traumu guvušo satiksmes dalībnieku. Tomēr kāds pamests automašīnas vraks uz Liepājas šosejas Rīgas tuvumā nebūt neliecina, ka atbildīgie dienesti tur rūpi par satiksmes drošību.

To akcentē arī “Bez Tabu” skatītājs.

Gatis
raizējas par satiksmes drošību

Es precīzi neatceros, pirms kaut kādiem mēnešiem diviem bija. Ceļa malā stāv mašīna, katru dienu braucu garām. Noputējusi jau. Tas jau visiem ir skaidrs, kāds būs rezultāts. Es vienkārši braukāju, braukāju katru dienu, vēroju. Un tad vienkārši jūsu “Sūdzību dēlī” uzrakstīju – vajag paskatīties, kāpēc tur tāda situācija, kāpēc nav… Pilnīga bezatbildība. Neviens pat par to nedomā. Bet visi jau zina, kāds būs rezultāts.

Gatis dienu pēc dienas novēroja, kā automašīna pamazām zaudē pa kādai detaļai. Iespējams, to paveica lielceļa huligāni. Iespējams, pie vainas ir pats automašīnas saimnieks, taču transportlīdzeklis kļuvis par nekustamo īpašumu.

vietējais iedzīvotājs

Tā mašīna, kad tā parādījās, es pēc trim dienām zvanīju uz ceļu uzraudzību – pa to telefonu, kas ir 880… Tad viņi tur pierakstīja un man pārzvanīja. Bet tas jau ir mēnesi atpakaļ. Nu, tāpat policija ar brauc katru dienu garām.

Bez Tabu: Nezinu, tur kaut kāda avārija bija pirms tam?

Nekāda avārija. Tā mašīna vienkārši atstāta. Vai tā saplīsa… Es tur piegāju pašā sākumā – bija vadi norauti. Man liekas, ka tā bija aizdzīta. Vispār visi stikli bija, viss, viss. Bet pie stūres bija izvandīts.

Autoceļu uzturētāji šajā situācijā rīkojušies visai primitīvi – priekšā un pakaļā uzliekot pa vadstatnim. Nudien dīvaini, kāpēc šis vraks nav evakuēts, pārvietots vai kā citādi aizgādāts prom no ceļa malas. Atstājot šādi automašīnu, tā ir bīstama citiem satiksmes dalībniekiem. Kas ir svarīgāk, pāris tonnu smags bleķa gabals vai tomēr cilvēku drošība un dzīvība?

Anna Kononova
”Latvijas Valsts ceļu” pārstāve

Automašīna neatrodas uz ceļa braucamās daļas, tā atrodas ceļa nomalē, tā ir apzīmēta attiecīgi ar vadstatņiem. Un patlaban tā satiksmes drošību neapdraud. Un arī attiecīgi, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, par šādu ilgstoši stāvošu automašīnu aizvākšanu uz atbilstošajām stāvvietām jārūpējas ir pašvaldībai, kura to dara, pārsvarā sadarbojoties ar pašvaldības vai Valsts policiju.

Babītes novada pašvaldība akcentē, ka lietu par ceļa malā atstāto automašīnu risinot Valsts policija. Tikmēr likumsargi norāda, ka ilgu laiku nemaz neesot izdevies sazināties ar pamestā bērīša saimnieku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krista Andersone
Valsts policijas pārstāve

Transportlīdzeklis atrodoties konkrētajā ceļa posmā, jo tam bija radušās tehniskas problēmas un līdz šim nebija iespējas to transportēt. Automašīna ir novietota stāvēšanai neatļautā vietā, un šobrīd tiek organizētas nepieciešamās darbības, lai minēto transportlīdzekli novietotu speciālā stāvvietā.

Teju mēnesi ceļu uzturētāji, Babītes novada pašvaldība un Valsts policija, kā arī automašīnas īpašnieks aizrāvušies ar sava veida futbolu, kur bumbas lomā gan jāiedomājas nu jau izdemolētā automašīna. Tikai tagad likumsargi sāk apsvērt auto evakuēšanu no lielceļa malas, lai gan varēja to izdarīt jau krietni agrāk. Un izdevumi abos gadījumos jāpiedzen tieši no automašīnas īpašnieka.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm