“Pilnīgs ārprāts!” Ieriķu ielas iekšpagalma iedzīvotāju cīņa ar autovadītājiem, kuri izvēlas apbraukt sastrēgumu!

Ar “Bez Tabu” sazinājušies Ieriķu ielas iekšpagalmu iedzīvotāji, kuri nav mierā, ka sastrēgumu laikā gājējiem jādala ceļš ar lērumu automašīnu. Laikā, kad uz Ieriķu un Vaidavas ielas veidojas sastrēgums, autovadītāji izvēlas iekšpagalmu, lai to apbrauktu. Turklāt tas notiek tieši brīdī, kad māju iedzīvotāji ved uz bērnudārzu vai skolu atvases.

2019. gada 13. novembrī 19:35

“Bez Tabu” pārliecinās, ka agrā rīta stundā gana daudz autovadītāju izvēlas apbraukt sastrēgumu, brīžiem pat iekšpagalmā veidojas automašīnu rinda, starp tām lavierē vietējie iedzīvotāji – kājāmgājēji. Izvēloties apbraukt sastrēgumu, tādā veidā apgrūtinot pārvietošanos vietējiem iedzīvotājiem, autovadītājiem jādodas garām vairākām daudzdzīvokļu mājām. Ceļš ir šaurs, un ietve visai garajā posmā ir reta parādība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gunta
ved meitu uz bērnudārzu

Teorētiski automašīnām vajadzētu stāvēt un pagaidīt, kamēr gājēji paiet garām, bet autovadītāji vēlas, lai ir otrādi, lai mēs stāvam kādā nišā un gaidām, bet, ja tās automašīnas brauc kādas septiņas pēc kārtas, tad mēs nokavēsim bērnudārzu, kamēr gaidīsim, kad visas automašīnas pabrauks garām.

Kamēr Gunta ar meitu dodas uz bērnudārzu, pie Ieriķu ielas 32 nama sapulcējušies vairāki nikni iedzīvotāji, kuriem apnicis dzīvot uz caurbraukšanas maģistrāles. Kāds kaimiņš vienu dienu saskaitījis, ka rīta sastrēguma laikā garām logiem pabrauc 50 automašīnu.

Savukārt kaimiņiene Rita stāsta, ka agrāk uz ceļa bijušas bedres, un pašvaldība nodrošinājusi jaunu asfalta segumu. Taču fakts, ka katru dienu ceļu izmanto tik daudz automašīnu, nozīmē, ka drīzumā atkal gaidāmas bedres. “Es nevaru logu turēt vaļā, no rīta mātes ar bērniem netiek uz bērnudārzu, tas ir pilnīgs ārprāts, viņi (autovadītāji) jau nebrauc normāli, bet ārprāta ātrumā,” norāda Rita.

Kamēr kāds karstasinīgs kaimiņš pats cenšas apturēt visas automašīnas, ieradusies arī ceļu policijas ekipāža. Inspektors Kaspars Briedis norāda, ka autovadītājiem jāievēro dzīvojamās zonas ceļazīme, kas nosaka maksimālo atļauto braukšanas ātrumu (20 km/h) un to, ka gājējiem ir priekšroka.

Kaspars Briedis
Ceļu policijas 5. rotas inspektors

Īsti vadītāji neko nepārkāpj, jo atļauts te ir braukt, vienkārši viņiem ir jārespektē gājēji. Mēs te veicam preventīvo darbu, runājam ar autovadītājiem, protams, katru vadītāju mēs nevaram apstādināt. Šeit notiek liela cirkulācija, katru dienu brauc citi un citi. Bet mēs ar savu klātbūtni veicam preventīvo darbu, un šādā veidā tad, es domāju, kājāmgājēji tiek vairāk pasargāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante iesaka iedzīvotājiem vērsties izpilddirekcijā. “Iekšpagalmi ir daudzdzīvokļu māju zeme un arī iedzīvotāju atbildība, kā tiek organizēta satiksme teritorijā, iedzīvotāji var vērsties izpilddirekcijā, un izpilddirekcija tālāk ar “Latvijas Valsts ceļiem” izveidos visiem iedzīvotājiem pieņemamu satiksmes organizāciju,” tā Ilze Dimante.

Iedzīvotāji ievērojuši, ka situācija esot krietni pasliktinājusies, kopš iekšpagalmu kā ātrāku maršrutu autovadītājiem piedāvā navigācijas lietotne “Waze”. Kaimiņi norāda uz līdzīgu vietu netālu, kur ceļa galā uzstādīti šķēršļi autovadītājiem. Pat savākti iedzīvotāju paraksti, taču “Rīgas namu pārvaldnieks” atbildējis, ka uz brauktuves puķu podus novietot nedrīkst, nepaskaidrojot, kāpēc.

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs pārvaldniekam. Problēma ir apzināta. Runājot par risinājumu ar puķu podiem, jāsaka, ka ceļu – un šajā gadījumā tas ir ceļš, to nedrīkst norobežot ar puķu podiem. Par to informējām arī dzīvokļu īpašniekus. Papildu kavēklis ir faktā, ka zemes īpašnieks ir trešā persona. Visas izmaiņas ir jāsaskaņo ar zemes īpašnieku. Šobrīd ar visām atbildīgajām institūcijām un zemes īpašnieku tiek saskaņota ātruma vaļņu izvietošana uz ceļa.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm