tv3.lv

Pļavniekos mašīnas novieto ar sniegu pārklātā zālienā

Rīgas mikrorajona iekšpagalmā redzamas vairākas automašīnas, kas novietotas sniegotā laukumā. Vietējie ir informēti, ka automašīnas novietotas zālienā, tomēr tas viņus neattur no pārkāpuma izdarīšanas.

2021. gada 26. februārī 9:20

Kā norāda vietējā iedzīvotāja Viktorija, Ulbrokas ielas 11 iekšpagalmā autovadītāji regulāri novieto savas automašīnas zaļajā zonā. Šobrīd zālienu klāj pamatīga sniega kārta, tādēļ tas nav redzams, taču autovadītāji lieliski zinot, ka spēkratus novieto neatļautā vietā. ”Rakstījām Rīgas pašvaldības policijai, bet nekas nav mainījies. Ceru, ka ar jūsu palīdzību piesaistīšu policijas uzmanību un tiks atrisināta radusies situācija,” raidījumam “Bez Tabu” raksta Viktorija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī brīdī, kad norādītajā pagalmā ierodas “Bez Tabu”, situācija ir identiska Viktorijas norādītajai. Apsnigušajā zaļajā zonā atrodas aptuveni 10 spēkratu. Sastaptie iedzīvotāji norāda, ka iekšpagalmā nav brīvu vietu, tādēļ autovadītāji ziemā šādi izlīdzoties.

Līdz ko sniegs nokūst, autovadītāji zālienā spēkratus vairs nenovieto.

Viktors
Vietējais

Kad nav sniega, tad neviens tur neliek mašīnu. Šeit regulāri braukā pašvaldības policisti, kontrolē, fotografē. Šeit gan nevar pierādīt, kas ir zem sniega.

Viktora teiktajam tiešām jāpiekrīt, nezinātājs nemaz nevar pateikt, ka automašīnas novietotas zālienā. Norādītā teritorijā drīzāk izskatās pēc kārtējā nesakārtotā iekšpagalma laukuma.

Rīgas pašvaldības policijā norāda, ka izsaukumi uz norādīto iekšpagalmu ir saņemti, tomēr sodi nav piemēroti.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Šajā situācijā jāsaka, ka normatīvie akti paredz, ka, ja var rasties šaubas, tās jātulko par labu pārkāpējam. Ziemā daudzviet ir tādas situācijas, ka, ierodoties notikuma vietā, objektīvi nav iespējams konstatēt, ka autovadītājs būtu varējis pārliecināties, ka norādītajā vietā nedrīkst novietot transportlīdzekli. Notikuma vietā policisti nevar pierādīt, ka transportlīdzekļa vadītājs ir redzējis un ir spējis konstatēt, ka tur nedrīkst novietot transportlīdzekli.

Visticamāk, piemērotie sodi tiktu pārsūdzēti un vēlāk arī atcelti, līdz ar to būtu veltīgi iztērēti resursi un laiks. Likumsargi gan tomēr aicina par ikvienu pārkāpumu vērsties policijā, lai to varētu izvērtēt speciālisti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm