Policija Stendē soda šoferus vietā, kur ceļazīmes izvietotas bez saskaņojuma

Stendē, Brīvības ielā, izvietotas vairākas ceļazīmes – stāvvieta ar papildzīmi, ka tā paredzēta tikai vieglajiem transportlīdzekļiem. Šo ceļazīmju kombinācijas dēļ ģimenei tiek patukšots maciņš.

Tā dēvēto plāksteri logā saņem Intara dēls – kravas automašīnas šoferis, kurš vēlāk arī apmaksā soda kvīti 30 eiro apmērā. Tomēr pēc diskusijas ar tēvu rodas šaubas, vai un kāpēc šajā vietā izvietotas tieši šīs ceļazīmes.

Intars pat vēršas “Latvijas Valsts ceļos”, lai saņemtu apstiprinājumu, ka ceļazīmju izvietošana ir saskaņota un pašvaldība nav nodarbojusies ar patvaļu. Valsts uzņēmums iesaka vērsties Talsu novada pašvaldībā. Tur dzirdīgas ausis Intars nesastop, vien saņemot atbildi, ka zīmes izvietotas drošības uzlabošanai veikalu tuvumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brīdī, kad “Bez Tabu” vēršas Talsu novada pašvaldībā, lūdzot tomēr uzrādīt saskaņojuma dokumentu, seko vietvaras atklāsme.

Talsu novada pašvaldība

Interesējošo zīmju izvietošana nav saskaņota ar “Latvijas Valsts ceļiem”: lietvedības sistēmā neatrodam tam apliecinājumu. Abas zīmes tiks aizklātas, kā arī tiks izvērtēta zīmju nepieciešamība un atbilstība. Aicinām personas, kurām ir piemērots sods, pamatojoties uz šīm izvietotajām ceļazīmēm, vērsties pašvaldībā ar iesniegumu par naudas atgriešanu. Talsu novada pašvaldība atvainojas iesaistītajiem par notikušo!

Jau nākamajā dienā Intars vēlreiz sazinās ar “Bez Tabu” un sūta ne tikai pateicības vārdus par nebūšanas atšķetināšanu, bet arī dalās ar video un fotogrāfijā, kur redzams, kā, visticamāk, pašvaldības darbinieki arī veic ceļazīmju aizklāšanu. Iespējams, ka šī zīme te paliks, taču vismaz dokumenti tiks sakārtoti, kā pienākas.

“Bez Tabu” sazinājās arī ar Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieku Māri Grīnvaldu, kurš atzina, ka kopš zīmes uzstādīšanas tās darbības zonā fiksēts neliels skaits pārkāpumu. Ja reiz neliels, tad “Bez Tabu” cer, ka šoreiz pašvaldība varētu rīkoties proaktīvi un pati sazināsies ar sodīto transportlīdzekļu īpašniekiem.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm