“Policijas bezdarbība!” Liepājnieks pikts par gauso avārijas izmeklēšanu, kas kavē apdrošināšanas izmaksu

2022. gada 7. decembrī 20:18

Kādā vēlā rudens piektdienā Liepājā, Lāčplēša ielā, notiek ceļu satiksmes negadījums, kā rezultātā pamatīgi apskādēti trīs transportlīdzekļi. Turklāt cietušo automašīnu īpašnieki norāda, ka vēl joprojām pēc šīs avārijas ir lērums nezināmā.

Liepājnieks Kristaps, kurš pārstāv viena no cietušā transportlīdzekļa īpašnieci, atklāj, ka 30. septembrī ap plkst. 22.00 kāda “Volvo” automašīnas vadītājs uztriecies ceļa malā novietotai automašīnai “Mercedes”. Cenšoties aizbēgt no negadījuma vietas, apskādēts vēl viens stāvēšanai atstāts transportlīdzeklis – “Volkswagen”.

Avārijas izraisītājs momentāni pamet sadursmes vietu un pazūd tālēs zilajās. Tikmēr apskādēto transportlīdzekļu saimnieki sagaida policiju un veic nepieciešamās formalitātes. Pēc tam Kristaps kopā ar paziņu – sudraba “mersedesa” saimnieci – nolemj nesēdēt rokas klēpī salikuši. Abi drīz vien pamana, visticamāk, avārijā iesaistīto “Volvo”. Arī likumsargi paveic savu darbu, proti, tobrīd pie tā paša šķietami pamestā “Volvo” jau atradās likumsargu ekipāža, veicot pārrunas ar divām personām.

Liepājniekam aizdomas, ka abas personas ir cieši saistītas ar negadījuma izraisīšanu. “Viens bija nodūris galvu, pilnīgi neko nevarēja pateikt. Otrs bija ļoti bravūrīgs.”

Kristaps nodomā, ka nu lieta noteikti atrisināta un gana nopietni sadauzīto “mersedesu”, kam būtiski bojāts aizmugurējais tilts, un arī otru automašīnu izdosies visai ātri salabot par apdrošināšanas atlīdzību, taču drīz vien liepājnieks ar paziņu gan saņem aukstu dušu. Proti, apdrošinātāji norādot, ka no policijas neesot saņemta absolūti nekāda informācija par avārijas apstākļiem un tās izraisītāju.

Madara Seršņova
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve

Sazinoties ar automašīnas īpašnieci, noskaidrots, ka ar automašīnu pārvietojas viņas radinieks. Likumsargi devās noskaidrot notikušo, taču pēc vīrieša paskaidrojuma izriet, ka transportlīdzeklis tika nozagts, par ko automašīnas īpašniece vēlāk uzrakstīja iesniegumu Valsts policijā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess par automašīnas zādzību, turpinās izmeklēšana.

Kristaps gan ir neizpratnē, kāpēc policija vēl joprojām – gandrīz divarpus mēnešus pēc sadursmes – vilcinās ar kādu lēmumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics apstiprina, ka apdrošināšanas lieta nudien sarežģīta – dokumentu sagatavošana un noformēšana no Valsts policijas puses acīmredzot ir laikietilpīgāka. “Ja ir skaidri negadījuma apstākļi, apdrošinātājs jau var uzsākt regulēt šo te zaudējumu un, es pat domāju, iet līdz izmaksai.”

Stengrevics vēl piebilst, ka apdrošinātājam konkrētajā situācijā, visticamāk, pirms atlīdzības izmaksas nepieciešams pilnībā pārliecināties par avārijas apstākļiem un faktiem. Apdrošināšanas jomā LTAB valdes priekšsēdētājs pieredzējis arī gadījumus, kad tieši pirms ceļu satiksmes negadījuma automašīna it kā nozagta. Meliem gan bieži kājas patiešām izrādījušās īsas. Un tad visa atbildība jau gulstas uz vainīgās automašīnas īpašnieku.

“Mercedes” īpašniecei gan ticis skaidrots, ka apdrošināšanas lieta tiekot izbeigta, jo neesot nekādu materiālu. Tikmēr policija oponē Kristapam, norādot, ka apdrošinātājiem tiekot sniegta visa nepieciešamā informācija, lai cietušajai tiktu izmaksāta atlīdzība vai remonts.

Madara Seršņova
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve

Likumsargi sadarbībā ar cietušo sniedz nepieciešamo informāciju apdrošinātājiem, lai cietušajai tiktu izmaksāta atlīdzība vai remonts. Valsts policija turpina veikt darbu kriminālprocesā un administratīvo pārkāpumu lietās.

Sadauzītais mersedess apdrošināts kompānijā “Compensa”. Tās pārstāvji komentēt konkrēto gadījumu klātienē nevēlas, iesūtot Bez Tabu garu elektronisko vēstuli, kur galvenā esence ir šāda – apdrošinātājs negrasās kustināt ij mazo pirkstiņu, iekams nav saņemts jelkāds policijas lēmums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Compensa”

Lai apdrošinātājs varētu noregulēt atlīdzību minētajā gadījumā, vispirms ir jāsagaida policijas lēmums. Šajā gadījumā policijai ierosinātās lietas izmeklēšanas gaitā ir jānoskaidro persona, kas izraisīja satiksmes negadījumu. Vai arī, ja vainīgo personu neizdodas noskaidrot, tad policijai lieta ir jāizbeidz un par to jāinformē apdrošinātājs.

Jautājot, kas notiks gadījumā, ja lieta tiks izbeigta bez vainīgā noskaidrošanas un pierādījumiem, ka uzietais “Volvo” patiešām ir saistīts ar avāriju, “Compensa” norāda, ka, “ja policija lietu izbeigs, tad zaudējumu šajā gadījumā segs LTAB Garantijas fonds, jo cietusī nav vainojama CSN vai nav noskaidrojami citi lietas būtiskie apstākļi”.

LTAB gan piebilst, ka avārijās, kas izraisītas ar zagtu automašīnu, savulaik patiešām kompensāciju sedza no Garantiju fonda, taču pašreiz jau spēkā izmaiņas normatīvajā regulējumā, kas nosaka, ka visas saistības ar apdrošināšanas atlīdzību uzņemas tā kompānija, kurā cietušais noformējis Obligāto civiltiesisko apdrošināšanas polisi.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm