Policists nesoda autovadītāju, kurš apbrauc sastrēgumu un iekļūst avārijā

Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsusies Airita, kuras ģimene šā gada sākumā Rīgā iekļuva avārijā. Viņi savā “Opel” spēkratā braukuši mājup pēc ārsta apmeklējuma Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, kad sadūrās ar “Audi” spēkratu.

2021. gada 16. aprīlī 9:04

Ģimene braukusi pa Ozolu ielu un vēlējusies uzgriezties uz Duntes ielas centra virzienā. Tajā brīdī Sarkandaugavas virzienā bija izveidojies sastrēgums. Krustojumā stāvošās automašīnas vadītājs Airitas vīram signalizējis, ka ir droši uzsākt manevru un izgriezties uz galvenā ceļa. Kad ģimene to darījusi, viņi krustojuma vidū uztriecās “Audi” spēkratam. Tā vadītājs pa pretējo braukšanas joslu apbraucis stāvošo kolonnu. “Audi” vadītājs veicis apdzīšanu vietā, kur redzams horizontālais apzīmējums – baltā nepārtrauktā līnija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceļu satiksmes negadījuma brīdi ļoti labi var redzēt arī sabiedriskā transporta novērošanas kamerās. Airitas ģimeni pārsteidzis policijas lēmums. Vīram piespriesti 2 soda punkti un 30 eiro sods, turpretī “Audi” vadītājs, kurš brauca pa pretējo joslu, ignorējot balto nepārtraukto līniju, palicis nesodīts. Airitas ģimene lēmumu pārsūdzējusi, taču palikusi neuzklausīta. Valsts policijas atbildē norādīts, ka šoferis varēja neredzēt balto nepārtraukto līniju.

Airita
autovadītāja sieva

Pēc avārijas viņš (Audi vadītājs) pienāca un prasīja, vai varam pateikt, ka pie stūres bija meitene, jo viņam esot liegums. Kad mums atnāca pārsūdzības lēmums, redzējām, ka viņam nav izieta medicīniskā komisija. Kāpēc policija viņu nesoda par to, ka apdzinis neatļautā vietā? Viņi saka, ka līniju nevarot redzēt. Visu var redzēt. Esmu to nofotografējusi gan stipra lietus laikā, gan saulainā. Visu var redzēt. Kāpēc man tagad jāiesaista apdrošinātāji un jālūdz apmaksāt remonts, ja mēs neesam vainīgi? Aprēķinājām, ka remonts mums izmaksās ap 800 eiro.

Valsts policija gan paliek pie sava. Arī pēc tam, kad likumsargu komentāru lūdz raidījums “Bez Tabu”, saņemam atbildi, ka vietām līnija ir padzisusi, tādēļ nav neapstrīdamu pierādījumu, ka autovadītājs redzēja nepārtraukto līniju. Valsts policijas amatpersona aicina Airitas ģimeni sodu pārsūdzēt augstākās instancēs, ja uzskata, ka nav ievēroti noteikumi.

Policijas konstatētais neietekmē apdrošinātāju lēmumu par negadījumā iesaistīto autovadītāju atbildības pakāpi. Pēc Bez Tabu rīcībā esošās informācijas- Audi vadītājs būs spiests segt vismaz  70 procentus no Airitas ģimenes automašīnas remonta izdevumiem.

Oskars Irbītis
Satiksmes drošības eksperts

Šajā gadījumā Audi pieļautais pārkāpums ir pat smagāks nekā izbraukšana uz galvenā ceļa. Ja var pierādīt, ka Audi pārsniedzis pieļauto braukšanas ātrumu, tad atbildības dalījums vēl vairāk dalās par labu Opel vadītājam. Opel vadītājam piespriestais sods ir taisnīgs- netika ievērots, ka jādod ceļš. Tas, ka kāds parāda, ka var braukt, galīgi neatbrīvo no atbildības vadītāju. Nav dots ceļš tam transportlīdzeklim, kas pārvietojas pa galveno ceļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Audi vietā tur varēja atrasties, piemēram, policijas vai ātrās palīdzības ekipāža, kas dodas uz izsaukumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm