Prokuroru “alternatīvie” satiksmes noteikumi: ignorē zīmi, neatļauti “parkojas” otrajā rindā pie prokuratūras Rīgas centrā

Latvijas Republikas Prokuratūras darbinieki regulāri pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus Rīgas centrā, neatļautā veidā novietojot automašīnas, raidījumam “Bez Tabu” ziņo rīdzinieks.

2021. gada 5. februārī 19:10

Rīdzinieku Andri neapmierina novērotais Rīgas centrā, pie Aspazijas bulvāra 7. nama, kurā no vairākām struktūrvienībām vienuviet sāk ievākties prokuratūras darbinieki. Izvietotā ceļa zīme norāda, ka automašīnas stāvlaukumā pie šīs ēkas paredzētas prokuratūras darbiniekiem un novietojamas perpendikulāri pie ietves. Andris sašutis, ka prokuratūras darbinieki savus spēkratus tur novieto arī otrajā rindā, aiz tiem, kas transportlīdzekļus novietojuši pareizi, kas nav atļauts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris
acīgs rīdzinieks

Tiek traucēta normāla kustība tajā laukumā. Var būt situācijas, kad pirmajā rindā stāvošie, kas novietojušies pareizi, var netikt ārā no savām vietām. Tā nedrīkst! Pat ja izsauc pašvaldības policiju un burtiski ar pirkstu parāda, paskatās, ka logā ir prokuratūras atļauja, un vairs neko nedz redz, nedz dzird. Esmu saucis policiju. Man tur sanāk braukt gana bieži, vismaz pāris reižu nedēļā. Mēdzu redzēt tā novietotas automašīnas.

Arī raidījuma “Bez Tabu” komanda Andra norādītajā vietā konstatēja ceļa zīmes neievērošanu: vairākas automašīnas ar Latvijas Republikas Prokuratūras atļaujām logos bija novietotas otrajā rindā. Jāpiebilst, ka vairākas atļaujas atsevišķos auto bija novietotas nepareizi, proti, veidā, kas neļauj pārliecināties, vai atļauja derīga un piesaistīta konkrētajam automobilim. Tāpat atsevišķos spēkratos uz paneļa bija atstātas lapiņas ar telefona numuriem, uz kuriem var zvanīt ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējam, ja nepieciešamība izbraukt no stāvvietas.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS, BEZ TABU

“Bez Tabu” komanda par novēroto ziņoja pašvaldības policistiem, kuri drīz vien ieradās. No malas novērojot kārtībsargu darbu, žurnālisti konstatēja, ka izsauktie policisti, apstaigājot otrajā rindā novietotos spēkratus, pārliecinājās par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu konkrētajā stāvlaukumā, bet administratīvā pārkāpuma protokolus nesteidza izrakstīt. Vēlāk likumsargu rosību stāvlaukumā ievēroja prokuratūras darbinieki, tai skaitā konkrēto automašīnu vadītāji. No prokuratūras ēkas izsteidza kāda sieviete, kura uzsāka sarunu ar policistiem. Vēlāk viņa tvēra pēc mobilā telefona un kādam zvanīja, pēc kā no ēkas izsteidza vēl vairāki cilvēki. Visi piesēdās pie otrajā rindā novietoto automašīnu stūres un pārvietoja spēkratus atļautās vietās, piemēram, uz maksas stāvvietām ēkai ap stūri. Iespējams, prokuratūras darbinieki šīs stāvvietas izmanto nelabprāt, tā vietā novieto spēkratus neatļautā veidā tieši pie darba vietas, jo stāvlaukumā ēkai ap stūri noteikta gana augsts cenrādis.

Rīgas pašvaldības policijā (RPP) “Bez Tabu” noskaidroja, ka prokuratūras darbinieki todien izspruka no naudas sodiem.

Toms Sadovskis
RPP pārstāvis

Ierodoties notikuma vietā, policisti īsti pat nebija paspējuši kārtīgi uzsākt darbu, kad viens no [prokuratūras] darbiniekiem izskrēja un pauda neizpratni par to, kas tiek pārkāpts. Policisti viņam izskaidroja, ka automašīnas tiek novietotas otrā rindā, kas nav atļauts. Ceļu satiksmes noteikumi jāievēro visiem, neatkarīgi no tā, vai šāda novietošana traucē vai nē. Ņemot vērā, ka persona teica, ka var pati ātri sazināties ar visiem automašīnu vadītājiem un novērst pārkāpumu, policisti to ļāva izdarīt. Policisti sagaidīja brīdi, kad pārkāpums tika novērsts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

RPP pārstāvis Toms Sadovskis norādīja, ka pašmērķis nav sodīt.

Toms Sadovskis
RPP pārstāvis

Viss ir atkarīgs no apstākļiem. Vairumā gadījumu, ja autovadītājs atrodas notikuma vietā vai var ātri ierasties, policija ļauj novērst pārkāpumu. Izņēmums būs situācijās, kad policisti jau uzsākuši pildīt protokolus. Proti, policists nevar izmest jau aizpildītu dokumentu. Tāpat sods tiek piemērots, ja automašīna arī iepriekš, sistemātiski pārkāpusi noteikumus. Tādos gadījumos diez vai pietiktu ar mutvārdu aizrādījumu.

Par veidu, kā atsevišķi darbinieki novieto automašīnas, “Bez Tabu” informēja Latvijas Republikas Prokuratūru. Ar darbiniekiem veiktas pārrunas, informē iestādes pārstāve Aiga Eiduka.

Tāpat Eiduka norādīja, ka, darbiniekiem ievācoties jaunajā darbavietā no daudzām struktūrvienībām, automašīnu novietošana esot sasāpējusi problēma. Prokuratūras darbiniekiem atvēlēto vietu auto stāvlaukumā esot par maz.

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāve

Šobrīd notiek pārcelšanās uz Aspazijas bulvāri 7. Pārvācas aptuveni 240 darbinieku, kas ir ļoti liels skaits. Šobrīd konkrētajā auto stāvlaukumā ir vietas ir tikai aptuveni 17 automašīnām. Pēc pārrunām rasts risinājums, lai automašīnas neatļautā veidā vairs netiktu novietotas. Arī uzsāktas sarunas ar Rīgas domes Satiksmes departamentu par stāvvietu skaita palielināšanu un satiksmes organizācijas maiņu.

Agrāk stāvlaukumu pie nu jau prokuroru darba vietas par samaksu varēja izmantot ikviens. Nu tas atvēlēts tikai prokuratūras darbiniekiem. Nav izslēgts, ka darbinieku vajadzībām tiks atvēlētas citas auto novietnes apkaimē, kuras pagaidām pieejamas visiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm